seller.ir
seller.ir
فروشنده » صنعت گردشگری و توریسم » تور خارجی

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آسان هجرت

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی بالابان سیر

شرکت خدمات مسافرتی آذین گشت

آژانس هواپیمایی طاها گشت

شرکت خدمات مسافرتی بهار پرستوها

آژانس هواپیمایی اوتانا تراول 88610002

شرکت خدماتی مسافرتی و جهانگردی گشت گل یاس

شرکت خدمات مسافرتی قصر ایلیا گشت

خدمات مسافرتی گشت آفرینان مسیر آسمان - گاما تراول

آژانس جهانگردی و مسافرتی پرواز ابریشم

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هما الیت آیریا

شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان

خدمات مسافرت هوایی صادقیه همراه

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی قاصدک سیر مهرگان مشهد

شرکت خدمات مسافرتی ریما گشت

شرکت خدمات مسافرتی فرنام گشت

شرکت خدمات مسافرتی آریا فر پرواز

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی سفرهای اسرار آمیز

شركت خدمات مسافرتی و جهانگردی داد آفرید پرواز

ساحل گشت

تور آنکارا | قیمت تور آنکارا | تور ارزان آنکارا | تور آنکارا ارزان | وقت سفارت آنکارا

تور آنکارا | قیمت تور آنکارا | تور ارزان آنکارا | تور آنکارا ارزان | وقت سفارت آنکارا

آژانس هواپیمایی اوج ماندگار پرواز - تلفن 22908979

قیمت تور آنکارا| تور آنکارا | تور آنکارا ارزان |وقت سفارت آنکارا |

تور آنکارا هتل سیاو

تور آنکارا هتل آکیوز

تور آنکارا هتل گلد

تور آنکارا هتل توریست

تور آنکارا هتل پارک

تور آنکارا هتل سورملی

تور آنکارا هتل ددمان

تور آنکارا هتل ریکسوس

تور آنکارا هتل سویس

تور آنکارا هتل نزدیک به سفارت

خدمات تور | اقامت در هتل |پرواز ماهان|گشت شهری با ناهار| راهنمای فارسی زبان |بیمه مسافرتی |

آژانس هواپیمایی اوج ماندگار 02122908979

********************************************

جمعیت: جمعیت حدود ۳,۵ میلیون نفر

ساعت کار مغازه ها: ساعت باز بودن مغازه ها دو شنبه تا شنبه ساعت 09.30 تا 13.00 و 14.00 تا 19.00 .می باشد. یک شنبه ها تعطیل است. اما در قسمت های مختلف شهر این متفاوت است.

شماره های اضطراری:

پلیس: ۱۱۵

آمبولانس: ۱۱۲

آتش نشانی: 110

فرودگاه

فرودگاه بین المللی آنکارا senboga نام دارد و در حدود ۳۵ کیلومتری شمال آنکارا قرار دارد.

با قطار می توان بین آنکارا (ایستگاه آنکارا) و فرود گاه رفت و آمد کرد. با تاکسی هم می شود از مرکز شهر به فرودگاه یا بر عکس رفت و آمد کرد اما با اتوبوس خیلی ارزان تر است.

نقلیه عمومی

از ایستگاه اتوبوس اصلی می توانی با اتوبوس به جاهای دیدنی که در ۵ کیلو متری جنوب غربی مرکز شهر قرار گرفته بروید. هم چنین با مترو می شود به اکثر نقاط شهر سریعا سفر کرد. برای رفتن به شهر های بزرگ ترکیه هم می شود از آنکارا مستقیما سفر کرد. بلیط ها از قبل باید رزرو شود.

تاکسی

تاکسی ها زرد هستند و تابلو روی سقفشان دارند. کرایه تاکسی ها با تاکسی متر حساب می شود و بین ساعت ۲۴ تا ۶ کرایه ها %۵٠ گران تر می باشد. سر قیمت ها می شود چانه زد.

پست

پست خانه های بزرگ دو شنبه تا شنبه بین ساعت08.00 الی 21.00 و یک شنبه بین ساعت 09.00 الی 19.00 باز می باشند.

داروخانه یا Eczanesi

در هر داروخانه ای آدرس و شماره تلفن داروخانه های کشیک موجود است. هم چنین می توانید به شماره ی ۱۱۱ زنگ بزنید.

اصلی‌ترین خیابان شهر، بلوار آتاتورک است: بلوار پهن و زیبایی که از بخش قدیمی آنکارا در شمال شروع می‌شود و حدود پنج و نیم کیلومتر به سمت جنوب کشیده می‌شود. اگر کوچه‌پس‌کوچه‌های قدیمی و رستوران‌ها و کافه‌هایی با سقف‌های چوبی و دکور قدیمی را دوست دارید، سمت بخش قدیمی آنکارا بروید که از میدان اولوس شروع می‌شود. میدان را می‌توانید از روی مجسمه‌ی سوار بر اسب آتاتورک که وسطش گذاشته‌اند، بشناسید. بد نیست توی کوچه‌های سنگ‌فرش آن اطراف قدمی بزنید، قصر زیبای اولوس را ببینید، توی بساط دست‌فروش‌ها سرکی بکشید و یا مغازه‌های فرش و آنتیک‌‌فروشی را تماشا کنید. فرش‌های کوچک خوش نقش و نگار که راحت توی چمدان جا می‌شوند، ظرف‌های نقره، آینه‌های چوبی در دار و جواهرات قدیمی، از جمله سوغاتی‌هایی هستند که حال و هوای زندگی سنتی آنکارا را در خود دارند. هنر خیابانی هم به خاطر هنرنمایی نقاش‌ها و نوازنده‌ها در این حوالی، سرگرمی خوبی برای مسافران است. می‌توانید با پرداخت چند لیر ناقابل، پرتره‌ی خودتان را به عنوان یادگاری از آنکارا به خانه ببرید.

بلوار آتاتورک را که به سمت جنوب بیایید، نبش بلوار قاضی مصطفی کمال، از ابتدای بخش جدید آنکارا با هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و مراکز خرید لوکس و مدرنش سر در می‌آورید. دو کیلومتر جلوتر، می‌رسید به کاواکلیدره که از محله‌های شیک و تر و تمیز آنکاراست و جابه‌جا تویش خانه‌های زیبا، هتل‌های گران‌قیمت و سفارت‌خانه‌های خارجی ساخته‌اند. برج مشهور آتاکوله هم روی تپه‌ای در همین منطقه واقع شده. آتاکوله هم مرکز خرید دارد، هم سینما و هم رستوران گردان و آسانسور شیشه‌ای. یک شام دوست‌داشتنی در رستوران گردان این برج با چشم‌انداز زیبای آنکارا در شب، حال و هوای خوبی به سفرتان می‌دهد.

بهترین وقت سفر به آنکارا

آنکارا آب و هوای قاره‌ای دارد؛ زمستان‌هایش به خاطر ارتفاع از سطح دریا، سرد و پربرف‌اند و تابستان‌هایش گرم و خشک، اما البته تابستان آنکارا از سایر شهرهای ساحلی ترکیه مطبوع‌تر است. شب‌های تابستانی، گاهی خنک هم می‌شود، آن‌قدری که بد نیست ژاکتی به همراه داشته باشید.

باران بیشتر در بهار و پاییز می‌بارد، اما معمولاً مقدارش زیاد نیست و نباید نگران خیس شدن بشوید.

آنکارا را بهتر است ماه‌های مه (اردیبهشت)، ژوییه (خرداد)، و از سپتامبر تا نیمه‌ی اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) دید.

***********************************************

درباره آنکارا

اختلاف ساعت آنکارا تا تهران : -1.30

فاصله هوایی آنکارا تا تهران : 2.45

حمل و نقل عمومی آنکارا

فرودگاه بین المللی آنکارا در 35 کیلومتری شمال این شهر واقع شده است که شما می توانید با قطار به این فرودگاه رفت و آمد کنید.

حمل و نقل عمومی در این شهر مبتنی بر تاکسی اختصاصی ، اتوبوس و مترو می باشد.

متر وسیله ای است که شما می توانید با آن به اکثر نقاط شهر سریعا سفر کنید.

وسیله دیگر اتوبوس بوده و شما می توانید از استگاه های اتوبوس برای رسیدن به مرکز شهر استفاده نموده و از ایستگاه اصلی به تمام مراکز دیدنی که در 5 کیلومتری جنوب غربی شهر قرار گرفته سفر کنید.

وسیله دیگر تاکسی است. تاکسیهای این شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ کرایه با استفاده از تاکسی متر انجام می گیرد. نرخ اولیه تاکسی متر در بدو ورود به وسیله در حدود 2 دلار می باشد و پس از طی یک مسیر 10 کیلومتری در حدود 20 الی 30 دلار با توجه به وضعیت ترافیک می بایست پرداخت نمود. این تاکسیها فقط به صورت اختصاصی اقدام به سوار نمودن مسافر می نمایند.

تاریخچه آنکارا

تاریخ این منطقه به عصر برنز و تمدن هاتی ها بر می گردد که در هزاره دوم قبل از میلاد توسط هیتی ها، در قرن دهم قبل از میلاد توسط فرنگیها و سپس توسط لیدیا ایها و فارسها جایگزین شد. بعد از اینها غلاطیه ایها از نژاد سلت آمدند. اولین کسانی بودند که در قرن سوم قبل از میلاد آنکارا را پایتخت خود قرار دادند. این شهر در آن زمان انکیرا نام داشت، به معنی لنگر که یکی از قدیمیترین کلمات در زبان سلتی های دریا دوست بوده است.

آنکارا متعاقبا به دست رومیها و سپس اهالی روم شرقی افتاد. سلطان آلپارسلان سلجوقی در زمان فتح مالازگیرت در 1071 راه آناتولی را به روی ترکها گشود. سپس در 1073 آنکارا را که یک موقعیت مهم برای ترابری ارتش و منابع طبیعی به قلمرو ترکیه بود تصاحب کرد. این شهر یک مرکز مهم فرهنگی، بازرگانی و هنری در زمان رومیها، و یک مرکز بازرگانی مهم در مسیر کاروانها به سمت شرق در زمان عثمانیها بود. در حدود قرن نوزدهم از اهمیت آن کاسته شد. مجددا زمانی که کمال آتاتورک آن را به عنوان یک پایگاه برای اینکه از آنجا جنگ آزادی را رهبری کند، انتخاب کرد، این شهر تبدیل به یک مرکز مهم شد. در نتیجه, نقش این شهر در جنگ و همچنین موقعیت استراتژیک آن ، آنکارا را در سال 1923 به عنوان پایتخت جمهوری جدید ترکیه معرفی کرد.

اقتصاد آنکارا

آنکارا یکی از شهرهای مهم و بزرگ تجاری کشور ترکیه محسوب می شود.

رشد اقتصادی این شهر بیشتر در زمینه های صنعت ، بانکداری ، حمل و نقل ، ارتباطات و گردشگری بوده است بطوریکه این رشد اقتصادی در اقتصاد این کشور تاثیر گذار شده است.

این شهر در صنعت کشاورزی دارای محصولات برجسته ای مانند زردآلو ، انجیر ، آلبالو ، گردو ، فندق ، انار و تخم مرغ ، فلفل گیاهی سبز می باشد.

این شهر در بخش صنعت نساجی و صنایع پوشاک نیز سهم بزرگی در اقتصاد کشور ترکیه دارد.

همچنین این شهر مرکز صنایع خودرو سازی ، تولید تلویزیون و لوازم الکترونیکی ، اسباب بازی های الکترونیکی و لوازم خانگی محسوب می شود.

زیر ساختهای فرهنگی و آموزشی در این شهر باعث توسعه دانشگاههای مدرن ، سالن های تئاتر و اپرا و همچنین خصوصی سازی در صنایع گردشگری شده است و این امر سبب شده است که منابع و فرصتهای شغلی متعددی برای مردم منطقه ایجاد شود.

ساختار آنکارا

آنکارا سرزمینی که قلب بسیاری از تمدنها بوده است و کارزار تاریخی مابین شرق و غرب، هاتیسها، هیتی ها، فرنگیها،غلاطیه ایها، رومیها، رومیهای شرقی ، سلجوقیها و عثمانیها همگی برای خود مختاری خود جنگیده اند و حکمرانی خود را برقرار کرده اند. در قرن یازدهم ترکهای مهاجر از سمت شرق ، خودشان این شهر را ساختند. در طول تاریخ ، آناتولی مرکزی در برابر هجوم فاتحان بزرگ چون اسکندر بزرگ و تیمور لنگ تاب آورده است. در طول ده هزاره سکونت، ساکنان این ناحیه در هنر خود ،از نقاشیهای قدرتمندانه چاتال هویوک گرفته تا خطوط بی باکانه معماری سلجوقی و شکل مدرن و شگفت انگیز آرامگاه آتاتورک، نماهای جالب چشم اندازهای اطراف را منعکس کرده اند.

حومه آنکارا:

25 کیلومتر به سمت جنوب آنکارا برروی جاده "قونیه" دریاچه "گولباشی" قرار دارد که به خاطر منظره جذاب و رستورانهای زیبای کنار رودخانه اش طرفداران بسیاری دارد. "اینجک" در 15 کیلومتری جنوب غرب آنکارا، با درختان میوه، مناطق سرسبز و جایگاه های جالب پیک نیک خود ناحیه مورد علاقه ساکنان آنکارا برای استراحت است. یک مکان مطلوب دیگر برای پیک نیک ،دریاچه "کاراگول" در 68 کیلومتری شمال شهر برروی جاده فرودگاه می باشد و کسی که قصد رفتن به آنجا را دارد باید از بریدگی منتهی به شهر "چوبوک" استفاده کند.

سه سد اطراف شهر ،"چوبوک"(در 15 کیلومتری بزرگراه "چانکیری")،"کورت بوغازی"(در 50 کیلومتری بزرگراه استانبول) و "باییندیر" (در 15 کیلومتری بزرگراه "کیریکاله" )،مکانهای دلپذیری برای شنا و پیک نیک هستند. رستورانهایی نیز وجود دارند و در "باییندیر" امکانات اردو زنی خوبی عرضه می شوند. سایر سدها در استان آنکارا شامل "ساری یر" ،"کسیک کوپرو" ، "هیرفانلی" ، "آسار تپه" و "چاملی دره" می باشند.

علاقمندان به پیاده روی از کشف سه جنگل اصلی اطراف آنکارا لذت خواهند برد. در جنوب شهر برروی بزرگراه "کیرشِهیر"،(در 54 کیلومتری آن)،جنگل( Beynam ? بی نام) قرار گرفته ،در حالی که به سمت شمال برروی بزرگراه استانبول(در 82 کیلومتری آن)،پارک ملی "کیزیلجا حامام سوغوک سو" واقع شده و دورتر در همان مسیر(در 110 کیلومتری)جنگل "چام کرو" دیده می شود. همه مکانها لذت بخش هستند برای دوری گزیدن از هیاهوی شهر و هرکدام مکانهای دوست داشتنی بسیاری برای پیک نیک فراهم می کنند.

کوه "اِلما داغ"(با ارتفاع 1855 متر)،در 23 کیلومتری شرق آنکارا ،از بیشتر قسمتهای شهر قابل دیدن است. اولین بارش برف برروی کوه، خبر از آغاز زمستان و شروع فصل اسکی و سایر ورزشهای زمستانی میدهد، که می توان از انجام آنها در این مرکز تفریحی دلپذیر لذت برد.

چشمه های گرم آب معدنی

در استان آنکارا شش عدد از این مراکز وجود دارند: "کیزیلجا حامام کاپلیجا" در 80 کیلومتری به سمت شمال، "هایمانا کاپلیجا" در 72 کیلومتری به سمت جنوب، و به سمت شمال غرب در 57 ،85 ،30 و 80 کیلومتری به ترتیب "آیاش کاپلیجا" ، "دوتلو کاپلیجا" ، "ملیک شاه" در "چوبوک" و "مالیکوی" در "پولاتلی". همگی امکانات آسایش بخشی را ارائه می کنند که با استفاده از آنها می توانید دل نگرانیهای خود را برطرف کنید. حمامهای آب گرم دارای ویژگیهای سودمند بوده و البته در مجموع لذت بخش هستند.

غرب آنکارا :

در(Gavurkalesi- گاوور کالسی) در 60 کیلومتری از سمت آنکارا برروی بزرگراه "هایمانا" نزدیک "دره کوی" ، بقایای یک معبد رو باز مربوط به هیتی ها، یک مقبره و دو نقش برجسته از خدایان هیتی مشاهده می شوند.

مهمترین جایگاه های مربوط به فرنگیها در آناتولی را می توان در استانهای آنکارا، اِسکی شِهیر و آفیون یافت کرد. "یاسی هویوک" (گوردیون) در 105 کیلومتری جنوب غرب آنکارا و برروی بزرگراه "اِسکی شِهیر" ، به عنوان پایتخت فرنگیها , مکانی بود که در آنجا اسکندر بزرگ ،گره "گوردیون" را برای دستیابی به کلید آسیا قطع کرد. تپه دست ساخت پادشاه میداس را ،کسی که هرچه را لمس می کرد به طلا مبدل می کرد، می توان در این مکان بازدید کرد.در همین حوالی، بقایای شهر باستانی "گوردیون" که هنوز در دست حفاری است ،و یک موزه کوچک ارزش یک گردش کوتاه را دارند. دورتر در مسیر جاده آنکارا_ اسکی شهیر ، "بالی حیصار"(Pessinus- پسینوس )،که یک مرکز مهم آیین نیایش مذهبی فرنگیها بوده ، قرار دارد. مهمترین بقایا شامل یک معبد متعلق به( Cybele-سیبیل) است، الهه مادر که پرستش او در قلب فرهنگ فرنگیها بود. موزه کوچک روبازی نیز که تعدادی تندیس و سنگ مقبره جالب دارد، دیده می شود.

در شهر میداس(یازیلی کایا)،مابین "آفیون" و "اِسکی شِهیر" ، دو نمای عظیم به داخل یک برآمدگی سنگی شکافته شده که زمانی در طاقچه های خود مجسمه هایی را برای پرستش( Cybele- سیبیل) نگه می داشت. سرتاسر ناحیه آرامگاه های سنگی و باز شدگیهای غار مانند سنگهای به رنگ شن را می شکافند. یک مسیر زیر زمینی از این جایگاه به دره ای در پایین ختم می شود.

"اصلان تاش" و "اصلان کایا" هردو در زمان فرنگیها مراکزی برای پرستش آیینی بودند. اولین مرکز ،در 34 کیلومتری شمال "آفیون"، دارای دو نقش برجسته و جاودان شیر است، دومی در 52 کیلومتری از "آفیون"، متشکل از یک معبد و یک نقش برجسته شیر است. سایر آثار باستانی فرنگیها را می توان در حوالی "دوغانلیکاله" ، "کومبت" و ( Deveboynu دو بویو)جستجو کرد.

"اِسکی شِهیر" توسط فرنگیها در هزاره اول قبل از میلاد برروی کناره های رود خانه "پورسوک" پیدا شد. آثار باستانی معماری برجسته شامل مسجد علا الدین مربوط به قرن 13 و مجموعه "کورشونلو" متعلق به قرن 16 می باشند. هر چهار موزه شهر ارزش دیدن را دارند: موزه باستان شناسی هنر های دستی و مجسمه هایی را از این ناحیه متعلق به فرنگیها دارد. موزه پیپهای ساخته شده از کف دریا، پیپها و سایر کارهایی از این جنس را نمایش می دهد و موزه فرهنگ آتاتورک، نمایشگاهی از عکسهایی که از زندگی آتاتورک گرفته شده اند، تعدادی از وسایل شخصی و نمایشگاهی از آیتم های ساخته شده از کف دریا را عرضه می کند.

بهترین نوع کف دریا در جهان از معادنی در ناحیه اطراف "اِسکی شِهیر" بدست می آید. پیپ و اشیای دیگر در فروشگاه های سوغات شهر قابل خریداری است. "ساکار یاباشی" ، یک دریاچه تغذیه کننده از چشمه که با یک زمین زیبای مبدل شده به پارک احاطه شده، بازدید کننده های بسیاری را که می خواهند از هوای تازه لذت ببرند و در یکی از رستورانهای آن ماهی تازه بخورند، جلب می کند.

افسون (Sivrihisar سیوری هیسار) برگرفته از خانه های عثمانی بسیار آن است که شهر را با هوایی از شکوه گذشته پر می کنند. مسجد قرن (13 Ulu-اولو) ،که سابقا کاروانسرایی بوده و آرامگاه "عالم شاه" مکان های جالبی هستند که ارزش دیدن را دارند. خبرگان در عرصه فرش و گلیم دریافت خواهند کرد که گلیم های( Sivrihisar سیوری هیسار) ارزش ویژه ای دارند. نزدیک Sivrihisar) سیوری هیسار)در روستای (Nasrettin Hoca- نسرتین حجا) موزه Nasrettin Hoca - نسرتین حجا عرضه ای را از آثار فرهنگ شناسی، همچنین داستانها و تصاویر جالبی در مورد قصه گوی مشهور دارا می باشد.

برروی دامنه تپه ای در بالای (Seyyit Battal Gazi- سید باتال گازی) ،مسجد باشکوه قرن 13 و مجموعه آرامگاهی که به یادبود "جنگجوی اسلام" ، سید باتال ساخته شده، ایستاده اند.

روستای "یونس اِمره"(ساری کوی) محل دفن "یونس اِمره" ، شاعر بزرگ قرن 13 میباشد. اشعار وی که به همه زمانها مربوط می شود، با پیغامی از عشق و انسانیت امروز هم زنده است. در ماه می هر سال جشن های یادبودی در این شهر برگزار می شوند. به علاوه بازدید کنندگان از قبر این شاعر می توانند یک موزه کوچک را که به زندگی و کارهای او اختصاص داده شده ،ببینند.

شمال آنکارا :

سکونت گاه های قرن سوم قبل از میلاد غلاطیه ایها در (Gangrea چانکیری) زیر ساخت "چانکیری" امروزی در 135 کیلومتری از آنکارا می باشد. نخستین شواهد تمدن به حدود 3000 سال قبل از میلاد باز می گردند.

در این استان تپه های کوچک تدفین همچنین کارهای دستی از تمدن های مختلف واقع در موزه چانکیری وجود دارند . ویرانه های یک دژ متعلق به قرن 11 بر این شهر مشرف است. مسجد( Ulu اولو)(سلطان سلیمان) در این شهر که در 1558 توسط بزرگترین معمار ترکیه به نام معمار سینان تکمیل شده یادآور سالهای فرهنگ عثمانی است. چشمه آب گرم معدنی چاووندور آب استحمام و آشامیدنی دارد که برای رماتیسم و بیماریهای التهابی مفید است. این آبها با دمای 54 درجه سانتیگراد و با سرعت 47 لیتر بر ثانیه از داخل زمین جریان دارند.

********************************************

جاذبه هاي توريستي آنکارا

مکانهای دیدنی در آنکارا می توان به آنیتکابیر یا مقبره آتاتورک واقع بر روی یک تپه خیره کننده در بخش آنیتپ شهر، اشاره کرد. موزه تمدن های آناتولی از دیگرجاذبه های آنکارا به شمار می رود، این موزه به ورودی ارگ نزدیک است. یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یک مجموعه خارق العاده و منحصر از آثار پالئولیتیک، نئولیتیک، هاتی ،هیتی،فرنگیها، یورارتین ها و رومیها و نمونه های برجسته از گنجهای لیدیاایها را در خود جای می دهد.

از دیگر مکانهای دیدنی می توان به موزه فرهنگ شناسی ، موزه نقاشی و مجسمه سازی ، موزه جنگ آزادی ، موزه جمهوری ، موزه تاریخ طبیعی ، موزه هوانوردی ، موزه پخش رادیو و تلویزیون ترکیه ، موزه فضای باز لوکو موتیو ، موزه هواشناسی ، موزه اسباب بازی ، موزه زراعت ، مسجد حاجی بایرام ، مسجد اصلان حانه ، مسجد اهی الوان ، مسجد علا الدین ، مسجد ینی جناب احمد و مسجد کجا تپه را نام برد.

آنیتکابیر (مقبره آتاتورک) : واقع بر روی یک تپه خیره کننده در بخش "آنیتپ" شهر، مقبره کمال آتاتورک ، موسس جمهوری ترکیه، قرار گرفته است. این مکان که در 1953 کامل شده یک هم جوشی شگفت انگیز بین ایده های معماری باستانی و مدرن است و به عنوان یک دستاورد معماری مدرن ترکیه بدون رقیب باقی مانده است.در اینجا یک موزه که مجسمه مومی آتاتورک را در خود جای میدهد ،وجود دارد و نوشته ها، نامه ها و اشیایی متعلق به آتاتورک، همچنین نمایشگاهی از عکسهایی که لحظات مهم در زندگی او و در تاسیس جمهوری را ضبط کرده اند ،دیده میشوند.(آنیتکابیر همه روزه و موزه هرروز غیر از روز های دوشنبه باز هستند. در طول شبهای تابستان یک نمایش نور و صدا اجرا میشود.

موزه های آنکارا

موزه تمدن های آناتولی به ورودی ارگ نزدیک است. یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یک مجموعه خارق العاده و منحصر از آثار پالئولیتیک، نئولیتیک، هاتی ،هیتی،فرنگیها، یورارتین ها و رومیها و نمونه های برجسته از گنجهای لیدیاایها را در خود جای میدهد.(هرروز به غیر از دوشنبه ها باز است. در طول تابستان موزه هرروز باز است.)

موزه فرهنگ شناسی مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا قرار دارد.در اینجا یک مجموعه نفیس از هنرهای دستی مربوط به فرهنگ عامه همینطور کارهای دستی مربوط به مساجد سلجوقی و عثمانی موجود است. (هرروز غیر از دوشنبه ها باز است.)

موزه نقاشی و مجسمه سازی نزدیک به موزه فرهنگ شناسی است و یک مجموعه غنی از هنر ترک از اواخر قرن 19 تا امروز را در خود جای میدهد. همچنین گالریهایی برای نمایش مهمان وجود دارند.(همه روزه غیر از دوشنبه ها باز است.)

موزه جنگ آزادی در خیابانی که از میدان اولوس جدا می شود از سمتی به سمت دیگر به صورت مورب قرار گرفته است و در اصل اولین ساختمان پارلمان جمهوری ترکیه در آن قرار دارد. بر طبق عکسها و آیتم های مختلفی که در معرض دید هستند ،در این مکان بود که جنگ آزادی طرح ریزی و رهبری شد. همچنین تندیسهای مومی از رئیسان جمهور سابق جمهوری ترکیه در معرض نمایش هستند. (همه روزه غیر از دوشنبه ها باز است.)

موزه جمهوری که در نزدیکی موزه جنگ آزادی واقع است، در جایی قرار دارد که زمانی دومین ساختمان پارلمان جمهوری بود. نمایشگاه اینجا وقایع مهم در اوایل دوره جمهوری خواهی را ثبت کرده است.(این موزه یکشنبه ها و در تعطیلات مذهبی و ملی از 1:5 تا 5 بعد از ظهر باز است.)

موزه تاریخ طبیعی را می توان در زمین MTA (انستیتوی تحقیقات و اکتشافات معدنی)در جاده "اِسکی شِهیر" در آنکارا یافت. نمایشگاهها توسعه, در حال پیشرفت جهان را ثبت کرده اند.(هرروز غیر از تعطیلات مذهبی باز است.)

موزه هوانوردی که در (Etimesgut اتیمسگوت) واقع شده، مدلهایی در مقیاسهای کوچک و بزرگ، هواپیماها و عکس های هوایی را به نمایش گذاشته است.(هرروز غیر از دوشنبه ها و سه شنبه ها باز است.)

موزه TRT (پخش رادیو و تلویزیون ترکیه)آثاری مربوط به آغاز رادیو در ترکیه، شامل گرامافونها و رادیو های قدیمی است. این موزه در ساختمان عمومی هیئت مدیره TRT در منطقه( Oran ? اران) واقع شده است.(دوشنبه ها،چهار شنبه ها و جمعه ها از 11 صبح تا 3 بعد از ظهر باز است.)

موزه(Mehmet Akif Ersoy) در ساختمان مرکزی دانشگاه Hacettepe- حاجت تپه به یادبود شاعر ملی مشهور ترکیه که متن سرود ملی ترکیه و همچنین سرود های استقلال و بسیاری شعرهای دیگر را در این خانه نوشت، بنا شده است. (همه روز هفته از 10 صبح تا 12 بعد از ظهر و از 2 تا 4 بعد از ظهر باز است.)

موزه فضای باز لوکو موتیو TCDD ،در نزدیکی ایستگاه راه آهن کنار بلوار "جلال بایار"

تاریخ حمل و نقل با بخار را از طریق لوکوموتیو های در معرض دید به نمایش گذاشته است. (همه روزه باز است.)

موزه نقشه نگاری واقع در ساختمان "هاریتا گنل کموتانلییی" در منطقه "جِبِجی" نقشه های قدیمی و جدیدی دارد. (سه شنبه ها و پنجشنبه ها از 9 صبح تا 12 بعد از ظهر و از 2 تا 5 بعد از ظهر باز است.)

موزه هواشناسی در خیابان "ساناتوریوم" در "کالابا" تاریخ هواشناسی در ترکیه را نشان میدهد. (همه روزه باز است.)

موزه آموزش ،تاریخ و تکنولوژی آموزش را در ترکیه دنبال می کند. این موزه در دانشگاه "گازی" آنکارا در منطقه- Beş Evler) بش اولر( واقع است. (همه روزه باز است.)

موزه اسباب بازی در (Cebeci-جبجی) انواع اسباب بازی های ساخته شده از چوب، فلز، چینی، کاغذ و غیره را در بر می گیرد. (چهارشنبه ها و جمعه ها از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.)

موزه( METU-متو) واقع در ساختمان دانشگاه فنی خاور میانه ،شامل کارهای دستی باستانشناسی و اشیای نمایشی فرهنگ شناسی می باشد. (همه روزه از9:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر باز است.)

موزه زراعت T.C واقع در شعبه (Ulus ? اوموس) بانک، مجموعه ای غنی از سکه و پول را در یک ساختمان با معماری زیبا به نمایش گذاشته است.(همه روزه از 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر باز است.)

بناهای تاریخی آنکارا

ارگ آنکارا : زیر بنای این ارگ توسط غلاطیه ایها بر روی یک رخنمون گدازه مهم بنا شد و توسط رومیها تکمیل شد. رومی های شرقی و سلجوقی ها بازسازیها و الحاقاتی را انجام دادند. ناحیه اطراف و داخل ارگ که قدیمیترین بخش آنکارا است، حاوی بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی است. همچنین نواحی سرسبزی برای استراحت وجود دارند. منطقه آنکارا در زمان هاتی ها و هیتی ها حدود 2000 سال قبل از میلاد، مهد شراب بوده است. بسیاری از خانه های باز سازی شده سنتی ترکیه در محوطه ارگ با تبدیل شدن به رستورانهایی که غذاهای محلی و بین المللی و شراب سرو می کنند، زندگی جدیدی را پیدا کرده اند.

سالن تاتر رومیها: بقایایی شامل صحنه و پشت صحنه را می توان در خارج از ارگ مشاهده کرد. تندیس های رومی که در اینجا یافت شده اند، در موزه تمدن های آناتولی ارائه می شوند. محوطه تماشاچیان هنوز در دست حفاری است.

معبد آگوستوس: این معبد در بخش( Ulus ?اوموس) این شهر قرار دارد. این مکان توسط پادشاه غلاطیه ای (Pylamenes- پیلامنس) در 10 بعد از میلاد به یادبود آگوستوس ساخته شد و در قرن دوم توسط رومیها بر روی دژ باستانی آنکارا باز سازی شد. اهمیت این مکان به خاطر وجود Monument Ancyranum) مقبره انکیرانوم) است، روحی که از پیمان سیاسی آگوستوس که جزئیات دستاورد های او را شرح می دهد و به زبان های لاتین و یونانی بر دیوارهای معبد حک شده، محافظت می کند. در قرن پنجم این معبد توسط رومی های شرقی به یک کلیسا مبدل شد.

حمام رومیها: این حمام که در خیابان "چانکیری"در( Ulus- اولوس) واقع شده (تمام ویژگی های جمهوری این بنا که در 1927 در میدان( Ulus- اولوس) بنا شده) سمبلی است برای استقلال آتاتورک و مردم ترک در جنگ آزادی.یک اتاق سرد، یک اتاق خنک و یک اتاق گرم در زمان امپراتور Caracalla (قرن سوم بعد از میلاد)به افتخار Asclepios ، خدای طب ،ساخته شدند. امروزه تنها زیر زمین و طبقه های اول باقی مانده اند.

ستون ژولیُن: این ستون واقع در (Ulus اولوس) در 362 بعد از میلاد احتمالا برای بزرگداشت یک ملاقات از طرف امپراتور روم Julian the Apostate ،برپا شد. این ستون 15 متر ارتفاع دارد و دارای یک دکوراسیون برگی مرسوم بر روی سرستون خود است.

بنای تاریخی "برای یک آینده امن و مطمئن": این بنای تاریخی در پارک "گووِن" در 1935 ساخته شد و پند آتاتورک به مردمش را در بر می گیرد: "مغرور و سخت کوش باشید و به خود باور داشته باشید."

بنای تاریخی پیروزی: در 1927 در میدان ظفر در بخش( Sıhhiye- سیهییه) ساخته شده و آتاتورک را در اونیفورم نشان میدهد.

بنای تاریخی هاتی: در دهه 1970 در میدان( Sıhhiye-یسهییه) ساخته شد .این اثر تاریخی جذاب نماد خدایان هاتی و به گرامیداشت نخستین تمدن شناخته شده آناتولی می باشد.

مساجد آنکارا

مسجد حاجی بایرام: این مسجد واقع در( Ulus- اولوس) مجاور معبد آگوستوس ،در ابتدای قرن 15 به سبک سلجوقی ساخته شد و بعد ها در 16 توسط معمار سینان باز سازی شد و در قرن 18 کاشیهای "کوتاهیا" به آن اضافه شد. این مسجد به افتخار حاجی بایرام ولی که آرامگاهش مجاور مسجد است ،بنا شد.

مسجد( Aslanhane- اصلان حانه) این مسجد سلجوقی در نزدیکی ارگ، در قرن 13 بنا شد. این مسجد دارای محرابی از کاشیهای سلجوقی و یک ستون بندی دوگانه غیر معمول از ستونهای چوبی است. در کنار مسجد ،آرامگاه آهی شراف الدین قرار دارد.

مسجد (Ahi Elvan- اهی الوان) این مسجد که در بخش (Ulus- اولوس) نزدیک ارگ یافت شده، در طول اواخر قرن 14 و اوایل قرن 15 ساخته و به پایان رسیده است. منبر ی از چوب گردو که با ظرافت کنده کاری شده ،مورد توجه خاصی قرار دارد.

مسجد( Alaaddin- علا الدین) این مسجد در داخل دیوارهای ارگ قرار دارد و دارای یک منبر کنده کهری شده از چوب گردو است که سنگ نوشت روی آن نشان می دهد که این مسجد در قرن 12 توسط فرمانروای سلجوقی ،مسعود، ساخته شده است.

مسجد Yeni Cenab Ahmet - ینی جناب احمد : این مکان بزرگترین مسجد عثمانیها در آنکارا است و به وسیله معمار"سینان" معروف در قرن 16 بر پا شد. منبر و محراب آن از جنس مرمر سفید بوده و خود مسجد ساخته شده از سنگ آنکارا(سنگ سماق قرمز)می باشد که نمونه ای از یک دست ساخت بسیار ظریف است.(Yeni Cami- ینی جامی) در خیابان (Ulucanlar- اولوجانلار) قرار دارد.

مسجد (Kocatepe-کجا تپه) : این مکان یک مسجد بزرگ نو ساخته ،با طراحی عثمانی کلاسیک و دارای چهار مناره است. اندازه و موقعیت برجسته این مسجد که بین سالهای 1967 و 1987 بنا شده، آن را تبدیل به یک جای دید; کرده است.

پارکها

آنکارا پارکها و فضاهای باز لذت بخش بسیاری دارد که در سالهای اولیه جمهوری بر طبق اعتقاد آتاتورک که به درخت و زیبایی طبیعی اهمیت میداد ساخته شدند. مهمترین این پارکها شامل: پارک "گنچلیک"(که یک پارک تفریحی نیز دارد)،باغ گیاه شناسی،Seğmenler&Anayasa) &Kuğulu & Abdi ipek穠& G?amp; Demetevler & Cemre & Kale & Anıt & G? & Harikalar Diyarı & Kurtuluş Altınpark & - انایاسا & سیمنلر & کاله & جمره دمت اولر& گوون& ابدی ایپکچی & کوغلو& کورتولوش& هاریکالار دییاری& گکسو& انیت& التین پارک) که یک شهر بازی است.

مزرعه و باغ وحش آتاتورک هم اکنون یک شهر در حال رشد است و مکانی دلپذیر برای گذراندن یک روز. همچنین مدلی از خانه ای که آتاتورک در آن زاده شد، در شهر (salonica- سالونیکا) ،یک رستوران عالی و تعدادی کافه وجود دارند. بازدید کنندگان می توانند محصولات مشهور این مزرعه را چون آبجو عالی آن، بستنی سنتی، ماست، شیر و کوفته امتحان کنند.

هنر و فرهنگ

آنکارا یک مرکز اپرا، رقص باله، جاز و رقص امروزی، همینطور خانه بلند آوازه ارکستر سمفونی رئیس جمهوری می باشد. آنکارا همچنین تعداد زیادی سالن تاتر دارد که تولیدات زیادی را به روی صحنه می برند. علاوه بر گالریهای عمومی و خصوصی در سرتاسر شهر ،نمایشگاه هایی نیز در مرکز فرهنگی آتاتورک برگزار می شوند. این شهر همچنین سینماهای بسیاری دارد که بهترین فیلمهای ترکی و خارجی را نشان می دهد و تعدادی جشنواره فیلم در موضوعات متنوع در طول سال برگزار می شوند، به ویژه "روزهای فیلم بین المللی" در مارس. هر سال در آوریل و می این شهر میزبان جشنواره( Sevda Cenap- سودا جناپ) و هنر و موسیقی بین المللی است ،که اجراهایی توسط بهترین نوازندگان ترک و خارجی دارد. جشنواره کودکان در23 آوریل نیز رویدادی است که گروههای مختلف کودکان از سراسر دنیا در آن شرکت می کنند. همچنین یک جشنواره بین المللی فیلمهای کارتونی و دو سالانه هنرهای آسیایی_اروپایی نیز وجود دارد که در زمان مشخصی از بهار و یا تابستان به اجرا در می آید. پارک آلتین محوطه نمایشگاه های آنکارا است که در طول سال نمایشگاه های جالبی در آنجا برگزار می شود.

خرید در آنکارا

بازدید کنندگان از این شهر معمولا مایل هستند از فروشگاه های قدیمی در "چیکریکچیلار یوکوشو" نزدیک( Ulus- اولوس) دیدن کنند. خیابان مسگران (باکیرجیلار چارشیسی) محبوبیت خاصی دارد و بسیاری از اشیای جالب قدیمی و جدید را ،علاوه بر اشیای مسی، می توان در اینجا یافت، مانند جواهرات، فرش، لباس، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده. با رفتن به بالای تپه به سمت دروازه ارگ، می توانید مغازه های جالب بسیاری را ببینید که ادویه جات، میوه های خشک شده، آجیل و هر نوع محصول دیگری را می فروشند.

اینجا مجموعه ای است بزرگ و بسیار تازه. مراکز خرید مدرن بیشتر در "کیزیلای"و در خیابان "تونالی هیلمی واقع در چانکایا " یافت می شوند. این منطقه شامل بازار مدرن "کاروم" و همچنین برج "آتاکوله" در "چان کایا می باشد. از بالای "آتاکوله" در ارتفاع 125 متری، منظره با شکوهی بر فراز تمام شهر وجود دارد. رستوران چرخانی نیز وجود دارد که در آن می توان به شکل آسوده تری از کل چشم انداز لذت برد. "گالریا" در "اومیت کوی" ،مرکز "بیل کنت"، "آرمادا" در "سوگوت اوزو"، "میگروس آکْکُپرو" و (SA Carrefour- کارفور) در "باتیکِنْت" سایر فرصتها برای یک خرید مدرن هستند.

حومه آنکارا

25 کیلومتر به سمت جنوب آنکارا برروی جاده "قونیه" دریاچه "گولباشی" قرار دارد که به خاطر منظره جذاب و رستورانهای زیبای کنار رودخانه اش طرفداران بسیاری دارد. "اینجک" در 15 کیلومتری جنوب غرب آنکارا، با درختان میوه، مناطق سرسبز و جایگاه های جالب پیک نیک خود ناحیه مورد علاقه ساکنان آنکارا برای استراحت است. یک مکان مطلوب دیگر برای پیک نیک ،دریاچه "کاراگول" در 68 کیلومتری شمال شهر برروی جاده فرودگاه می باشد و کسی که قصد رفتن به آنجا را دارد باید از بریدگی منتهی به شهر "چوبوک" استفاده کند.

سه سد اطراف شهر ،"چوبوک"(در 15 کیلومتری بزرگراه "چانکیری")،"کورت بوغازی"(در 50 کیلومتری بزرگراه استانبول) و "باییندیر" (در 15 کیلومتری بزرگراه "کیریکاله" )،مکانهای دلپذیری برای شنا و پیک نیک هستند. رستورانهایی نیز وجود دارند و در "باییندیر" امکانات اردو زنی خوبی عرضه می شوند. سایر سدها در استان آنکارا شامل "ساری یر" ،"کسیک کوپرو" ، "هیرفانلی" ، "آسار تپه" و "چاملی دره" می باشند.

علاقمندان به پیاده روی از کشف سه جنگل اصلی اطراف آنکارا لذت خواهند برد. در جنوب شهر برروی بزرگراه "کیرشِهیر"،(در 54 کیلومتری آن)،جنگل( Beynam ? بی نام) قرار گرفته ،در حالی که به سمت شمال برروی بزرگراه استانبول(در 82 کیلومتری آن)،پارک ملی "کیزیلجا حامام سوغوک سو" واقع شده و دورتر در همان مسیر(در 110 کیلومتری)جنگل "چام کرو" دیده می شود. همه مکانها لذت بخش هستند برای دوری گزیدن از هیاهوی شهر و هرکدام مکانهای دوست داشتنی بسیاری برای پیک نیک فراهم می کنند.

کوه "اِلما داغ"(با ارتفاع 1855 متر)،در 23 کیلومتری شرق آنکارا ،از بیشتر قسمتهای شهر قابل دیدن است. اولین بارش برف برروی کوه، خبر از آغاز زمستان و شروع فصل اسکی و سایر ورزشهای زمستانی میدهد، که می توان از انجام آنها در این مرکز تفریحی دلپذیر لذت برد.

چشمه های گرم آب معدنی آنکارا

در استان آنکارا شش عدد از این مراکز وجود دارند: "کیزیلجا حامام کاپلیجا" در 80 کیلومتری به سمت شمال، "هایمانا کاپلیجا" در 72 کیلومتری به سمت جنوب، و به سمت شمال غرب در 57 ،85 ،30 و 80 کیلومتری به ترتیب "آیاش کاپلیجا" ، "دوتلو کاپلیجا" ، "ملیک شاه" در "چوبوک" و "مالیکوی" در "پولاتلی". همگی امکانات آسایش بخشی را ارائه می کنند که با استفاده از آنها می توانید دل نگرانیهای خود را برطرف کنید. حمامهای آب گرم دارای ویژگیهای سودمند بوده و البته در مجموع لذت بخش هستند.

غرب آنکارا

در(Gavurkalesi- گاوور کالسی) در 60 کیلومتری از سمت آنکارا برروی بزرگراه "هایمانا" نزدیک "دره کوی" ، بقایای یک معبد رو باز مربوط به هیتی ها، یک مقبره و دو نقش برجسته از خدایان هیتی مشاهده می شوند.

مهمترین جایگاه های مربوط به فرنگیها در آناتولی را می توان در استانهای آنکارا، اِسکی شِهیر و آفیون یافت کرد. "یاسی هویوک" (گوردیون) در 105 کیلومتری جنوب غرب آنکارا و برروی بزرگراه "اِسکی شِهیر" ، به عنوان پایتخت فرنگیها , مکانی بود که در آنجا اسکندر بزرگ ،گره "گوردیون" را برای دستیابی به کلید آسیا قطع کرد. تپه دست ساخت پادشاه میداس را ،کسی که هرچه را لمس می کرد به طلا مبدل می کرد، می توان در این مکان بازدید کرد.در همین حوالی، بقایای شهر باستانی "گوردیون" که هنوز در دست حفاری است ،و یک موزه کوچک ارزش یک گردش کوتاه را دارند. دورتر در مسیر جاده آنکارا_ اسکی شهیر ، "بالی حیصار"(Pessinus- پسینوس )،که یک مرکز مهم آیین نیایش مذهبی فرنگیها بوده ، قرار دارد. مهمترین بقایا شامل یک معبد متعلق به( Cybele-سیبیل) است، الهه مادر که پرستش او در قلب فرهنگ فرنگیها بود. موزه کوچک روبازی نیز که تعدادی تندیس و سنگ مقبره جالب دارد، دیده می شود.

در شهر میداس(یازیلی کایا)،مابین "آفیون" و "اِسکی شِهیر" ، دو نمای عظیم به داخل یک برآمدگی سنگی شکافته شده که زمانی در طاقچه های خود مجسمه هایی را برای پرستش( Cybele- سیبیل) نگه می داشت. سرتاسر ناحیه آرامگاه های سنگی و باز شدگیهای غار مانند سنگهای به رنگ شن را می شکافند. یک مسیر زیر زمینی از این جایگاه به دره ای در پایین ختم می شود.

"اصلان تاش" و "اصلان کایا" هردو در زمان فرنگیها مراکزی برای پرستش آیینی بودند. اولین مرکز ،در 34 کیلومتری شمال "آفیون"، دارای دو نقش برجسته و جاودان شیر است، دومی در 52 کیلومتری از "آفیون"، متشکل از یک معبد و یک نقش برجسته شیر است. سایر آثار باستانی فرنگیها را می توان در حوالی "دوغانلیکاله" ، "کومبت" و ( Deveboynu دو بویو)جستجو کرد.

"اِسکی شِهیر" توسط فرنگیها در هزاره اول قبل از میلاد برروی کناره های رود خانه "پورسوک" پیدا شد. آثار باستانی معماری برجسته شامل مسجد علا الدین مربوط به قرن 13 و مجموعه "کورشونلو" متعلق به قرن 16 می باشند. هر چهار موزه شهر ارزش دیدن را دارند: موزه باستان شناسی هنر های دستی و مجسمه هایی را از این ناحیه متعلق به فرنگیها دارد. موزه پیپهای ساخته شده از کف دریا، پیپها و سایر کارهایی از این جنس را نمایش می دهد و موزه فرهنگ آتاتورک، نمایشگاهی از عکسهایی که از زندگی آتاتورک گرفته شده اند، تعدادی از وسایل شخصی و نمایشگاهی از آیتم های ساخته شده از کف دریا را عرضه می کند.

بهترین نوع کف دریا در جهان از معادنی در ناحیه اطراف "اِسکی شِهیر" بدست می آید. پیپ و اشیای دیگر در فروشگاه های سوغات شهر قابل خریداری است. "ساکار یاباشی" ، یک دریاچه تغذیه کننده از چشمه که با یک زمین زیبای مبدل شده به پارک احاطه شده، بازدید کننده های بسیاری را که می خواهند از هوای تازه لذت ببرند و در یکی از رستورانهای آن ماهی تازه بخورند، جلب می کند.

افسون (Sivrihisar سیوری هیسار) برگرفته از خانه های عثمانی بسیار آن است که شهر را با هوایی از شکوه گذشته پر می کنند. مسجد قرن (13 Ulu-اولو) ،که سابقا کاروانسرایی بوده و آرامگاه "عالم شاه" مکان های جالبی هستند که ارزش دیدن را دارند. خبرگان در عرصه فرش و گلیم دریافت خواهند کرد که گلیم های( Sivrihisar سیوری هیسار) ارزش ویژه ای دارند. نزدیک Sivrihisar) سیوری هیسار)در روستای (Nasrettin Hoca- نسرتین حجا) موزه Nasrettin Hoca - نسرتین حجا عرضه ای را از آثار فرهنگ شناسی، همچنین داستانها و تصاویر جالبی در مورد قصه گوی مشهور دارا می باشد.

برروی دامنه تپه ای در بالای (Seyyit Battal Gazi- سید باتال گازی) ،مسجد باشکوه قرن 13 و مجموعه آرامگاهی که به یادبود "جنگجوی اسلام" ، سید باتال ساخته شده، ایستاده اند.

روستای "یونس اِمره"(ساری کوی) محل دفن "یونس اِمره" ، شاعر بزرگ قرن 13 میباشد. اشعار وی که به همه زمانها مربوط می شود، با پیغامی از عشق و انسانیت امروز هم زنده است. در ماه می هر سال جشن های یادبودی در این شهر برگزار می شوند. به علاوه بازدید کنندگان از قبر این شاعر می توانند یک موزه کوچک را که به زندگی و کارهای او اختصاص داده شده ،ببینند.

شمال آنکارا

سکونت گاه های قرن سوم قبل از میلاد غلاطیه ایها در (Gangrea چانکیری) زیر ساخت "چانکیری" امروزی در 135 کیلومتری از آنکارا می باشد. نخستین شواهد تمدن به حدود 3000 سال قبل از میلاد باز می گردند.

در این استان تپه های کوچک تدفین همچنین کارهای دستی از تمدن های مختلف واقع در موزه چانکیری وجود دارند . ویرانه های یک دژ متعلق به قرن 11 بر این شهر مشرف است. مسجد( Ulu اولو)(سلطان سلیمان) در این شهر که در 1558 توسط بزرگترین معمار ترکیه به نام معمار سینان تکمیل شده یادآور سالهای فرهنگ عثمانی است. چشمه آب گرم معدنی چاووندور آب استحمام و آشامیدنی دارد که برای رماتیسم و بیماریهای التهابی مفید است. این آبها با دمای 54 درجه سانتیگراد و با سرعت 47 لیتر بر ثانیه از داخل زمین جریان دارند.

تاش مسجد یا Cemaleddin Ferruh Darulhadisi یک بیمارستان قرون وسطایی که در 1242 ساخته شده، درست در خارج شهر واقع شده است. در شمال چانکاری پارک ملی زیبای ایلگاز و مرکز اسکی دیده می شوند. در این پارک، "کادین چاییری" یک ناحیه تفریحی بسیار دوست داشتنی با استخرها و کافه ها است. نزدیک "اِلدیوان" و در 15 کیلومتری جنوب غرب چانکیری یک محل تفریحی زیبا با سرسبزی متراکم و نقاط پیک نیکی به نام "بلبل پیناری" قرار گرفته است.

شمال شرق و شرق آنکارا

"کیریکاله" یک مرکز صنعتی به سرعت در حال رشد است که برروی بزرگراه اصلی که به شرق و به سمت بیرون از آنکارا به طرف دریای سیاه هدایت می شود، قرار گرفته است. در مسیر عبور از کیریکاله، رودخانه "کیزیل ایرماک" واقع شده که در زمان باستان به نام( Halys ? هالسی) شناخته می شد. در اینجا شما می توانید یک بعد از ظهر دلپذیر را در حال استراحت در یکی از رستورانهایی که در چشم اندازی روستایی واقع شده اند و یا در پارک آرام بخش "جلال بایار" سپری کنید. موزه اسلحه در کیریکاله انواع مختلفی از سلاحهایی را که در کارخانجات اسلحه سازی کیریکاله ساخته می شوند نمایش می دهد.

پس از اینکه بزرگراه تقسیم می شود شاخه شرقی آن به (Yozgat ?یزگات)در 217 کیلومتری آنکارا ختم می شود. این شهر که در قرن 18 توسط عثمانیها یافت شد ، دارای دو بنای مهم از این دوره است. مسجد "چاپان اُغلو" و مسجد "سلیمان ِبی" در مجاور آن. عمارت قرن 19 "نظام اُغلو" یک نمونه جذاب از معماری محلی ترک است که هم اکنون اشیای نمایشی فرهنگ شناسی را در خود جای می دهد. موزه باستان شناسی عمارت "یوسف کارسلی اُغلو" دارای کارهای دستی از هاتی ها، هیتی ها، فرنگیها، رومیها و رومی های شرقی است. پارک ملی "چاملیک" واقع در چند کیلومتری جنوب شهر است.

تمام مکانهای اصلی مربوط به اوایل دوره هیتی ها در استان "چوروم " در پارک ملی "بوغاز کاله" مابین Yozgat)- یزگات) و شهر چوروم قرار دارند. دیوارهای دوگانه جذاب که از دروازه سلطنتی دروازه شیر و" ِِِِِیر کاپی" (یک تونل زیر زمینی)عبور می کنند به دور شهر "هاتوشاش" متعلق به هیتی ها که امروزه به نام "بوغاز کاله" شناخته می شود حلقه می زنند. وجود بیش از 70 معبد در این شهر، آن را به مرکز مذهبی هیتی ها تبدیل کرده و نام "شهر معبدها" را به آن داده بود. بزرگترین ویرانه ها مربوط به معبد بزرگ متعلق به( Teshup- تشاپ) خدای طوفان است. قلعه شامل ساختمانهای دولتی قصر شاهنشاهی و اسنادی از امپراطوری هیتی بود. در 1180 قبل از میلاد، فرنگیها شهر را ویران کردند. پس از حفاری های کامل در منطقه دیوارهای شهر هم اکنون به شکل وسیعی در حال باز سازی هستند.

Yazilikaya - یازیلی کایا که یک پرستشگاه سنگی روباز است و به قرن 13 قبل از میلاد بر می گردد نقوش برجسته ظریفی از تمام خدایان و الهه های هیتی را شامل می شود.

"آلاجاهویوک" در شمال بوغاز کاله برروی جاده منتهی به چوروم در طول عصر برنز به عنوان مرکز فرهنگ رو به رشد هاتی ها بود. اشیای طلا و برنز قابل توجه از هاتی ها در موزه تمدن آناتولی در آنکارا در مقبره های سلطنتی که به همین دوران باز می گردند، یافت شدند. ولی تمام بقایای برجای مانده در "آلاجاهویوک" مثل دروازه Sphinx به دوره هیتی ها مربوط هستند. محل های استقرار مهم هیتی ها در استان چوروم شامل "آلیشار" و "ماساتهویوک" همچنین "شاپینووا" در" ُارتاکوی" واقع در بیرون شهر که در یک حومه زیبا در امتداد رودخانه "چکرک" قرار گرفته می شود. شاپینووا دومین شهر مهم هیتی ها در قلمرو پادشاهی آنها بود. مابین فلاتهای عبد الله و کارگی روستای "حاجی حمزه" با معماری منطقه ای جالب قرار گرفته است.

چوروم یک شهر مهم واقع برروی جاده ای که از آناتولی مرکزی به سمت دریای سیاه میرود بهترین محصول نخود چی را در ترکیه تولید می کند. بناهای تاریخی برجسته شامل مسجد قرن 13( ULU-اولو) و برج ساعت قرن 19 هستند. این برج که به شکل یک مناره ساخته شده، 27.5متر ارتفاع و 5.3 متر قطر دارد و دارای یک پایه هشت پهلو است و به وسیله یک پلکان دایره ای با 81 پله اوج می گیرد.

شهر کوچک (Merzifon- مرزیفون) در 49 کیلومتری شمال غرب "آماسیا" بناهای تاریخی متعددی از عثمانیها شامل مدرسه قرن 15 "چلبی سلطان محمد"(کالج الهیات)، مسجد قرن 17 "کارا مصطفی پاشا" و برج ساعت قرن 19 می باشند. همچنین نماهایی در "گوموش حاجی کوی" در 22 کیلومتری از مرزیفون وجود دارند شامل یک بازار قرن 19 مدرسه قرن 15 "هالیلیه" و مساجد قرون 18 و 19 "یاکوپ پاشا"، "داْرپ حانه" و "ماِدن".

رودخانه( Yeşilırmak- یشیل ایرماک) در آماسیا واقع در یک گردنه باریک مربوط به 3000 سال قبل از میلاد است. ویرانه های ارگ از صخره ای ناهموار بالا می آیند و یک قصر عثمانی و گذرگاه زیر زمینی مرموزی را در بر می گیرند. مقبره های سنگی رومی جذابی که به سمت داخل صخره تراشیده شده اند و به سمت بالای شهر رو کرده اند در شب درخشان شده و تصویری تماشایی خلق می کنند. زیبایی محیط طبیعی و میراث معماری باشکوه با هم ترکیب شده و آوازه یکی از زیباترین شهرهای ترکیه را به آن بخشیده اند. در بین دیدنیهای مورد علاقه بازدید کنندگان می توان از مسجد قرن 13 "سلجوک بورمالی میناره " ، مقبره "تورومتای"، مسجد "گوک مدرسه" ، بیمارستان قرن 14 "ایلهانید" با نقوش برجسته جالبی در اطراف سردر آن، مجموعه مسجد قرن15 "بیازیت دوم" و مدرسه هشت گوشه "کاپی آقا" نام برد.

عمارتهای چوبی سنتی ترک واقع در کناره شمالی رودخانه "یشیل یرماک" در بخش خاتونیه(یالیبویو) با همان شکوه سابق بازسازی شده و بعضی از آنها به مهمانخانه مبدل شده اند. عمارت بازسازی شده قرن 19 "هاِزرانلار کوناغی" ، هم اکنون یک گالری هنری در طبقه اول و موزه فرهنگ شناسی را در طبقه دوم ، در خود جای میدهد.

موزه باستان شناسی دارای یک مجموعه جالب از هنر های دستی منطقه ای شامل مومیاییهای فرمانروایان ایلهاند، موغل و آماسیا را داراست. کافه ها ، رستورانها، باغهای چای و پارکها کنار رودخانه را آراسته اند و نقاط آرامش بخشی را فراهم آورده اند که می توان در آنها از فضای رمانتیک شهر لذت برد. از بالای تپه "چاکالار" شما چشم انداز زیبایی از شهر را در اختیار دارید.

مکانهای عالی برای استراحت در نزدیک آماسیا واقع شده اند. دریاچه کوه "بورابای" در بین منظره باشکوه این کوه، یک محل مشهور برای سفرهای روز است. این دریاچه در 63 کیلومتری شمال شرق آماسیا در ارتفاع 1050 متری واقع است. بهشت پرندگان هفت قو در32 کیلومتری از آماسیا پناهگاهی برای پرندگان مهاجر است. چشمه آب گرم "ترزیکوی" بهره مند از امکانات هتل و متل در36 کیلومتری قرار دارد.

جنوب شرق آنکارا

"کرشهیر"،که در زمانهای باستان پایه گذاری شده،در قرون وسطی یک مرکز انجمن اخوت Ahi ،یکی از فرقه های مسلمانان، بود که عقاید و اصول اخلاقی و اجتماعی آنان نقش مهمی را در نحوه زندگی معنوی و سیاسی شهرهای آناتولیایی ایفا می کرد.از جمله بسیاری از ساختمان های سلجوقی زیبای کیرشهیر می توان از مسجد جاجابی مربوط به 1272(یک رصد خانه سابق نجوم)،مسجد علاء الدین مربوط به 1230 و مسجد "Ahi Evran" در نزدیکی آرامگاه بنیان گذار فرقه "آهی"،نام برد.در بیرون شهر برروی جاده منتهی به "کایسری"،بقعه دیدنی "آشیک پاشا" قرار دارد که در 1333 در دوره حکومت مغولها ساخته شد.موزه باستان شناسی کیر شهیر اشیایی را که بیشتر متعلق به "کاله هویوک" هستند،در خود جای می دهد.

یک مرکز باستان شناسی مهم در کاله هویوک،در بخش کامان،در استان کیر شهیر همچنان در دست حفاری است.نزدیک کاله هویوک در مرکزی که محل استقرار هاتی ها و هیتیت ها بوده،یکی از وسیعترین پارکهای ترکیه به نام "میکا سونمیا آنی باهچسی" واقع شده که متشکل از 16500 درخت از 33 گونه متفاوت است. جاده منتهی به "نو شهیر" و "کاپادوکیا" از بین "حاجی بکتاش" ،شهری است که حاجی بکتاش ولی در آن مستقر شد ودر قرن 14 مرتبه ای به نام بکتاش صوفی را تاسیس کرد.درویشهای که رقص سماع انجام می دادند واصول عشق و انسانیت را دنبال می کردند در صومعه ای که شامل یک آرامگاه و مسجد است،جای داده می شدند.این مجموعه هم اکنون موزه ایست که به روی عموم باز است.عقیقهای بهرنگ عسل و رز که در این منطقه فراوان هستند،توسط مریدان این مرتبه ومسلک استفاده می شد و به نام سنگ حاجی بکتاش شناخته می شود.در این شهر سوغاتیهای عقیق بسیار اعلا برای فروش گذاشته شده اند.همچنین توقف برای بهره بردن از موزه جالب باستان شناسی و فرهنگ شناسی ارزشمند است.

"نو شهیر" یک پایتخت استانی،دروازه ورود به کاپادوکیا است.در خود این شهر،قلعه سلجوقی بالای تپه که بر بالاترین نقطه شهر واقع شده، و مسجد "کورشونلو" که برای "ویزیر داماد ابراهیم پاشا" ی بزرگ ساخته شده،قرار دارند.این مسجد بخشی از یک مجموعه از بناها است که شامل یک مدرسه(کالج الهیات)،یک بیمارستان و یک کتابخانه است.یک آبنمای مخصوص وضو در حیاط آن ،همچنان نوشته اصلی برروی خود را حفظ می کند.موزه نو شهیر هنرهای دستی محلی را نمایش می دهد.فورانهای شدید کوههای آتشفشانی قله (Erciyes- ارجییس) (3268 متر) و قله حسن(3268 متر) در زمانهای خیلی دور،فلاتهای اطراف نو شهیر را با "توفا"که یک سنگ نرم تشکیل شده از گدازه،خاکستر و گل است،پوشاندند.باد و باران ،این صخره ترد و شکننده را ساییده و یک منظره بسیار تماشایی از مخروطهای سنگی،قله های کلاهک دار و دره های تنگ ساییده شده،به رنگهایی که ازقرمز گرم و طلایی تا سبز کمرنگ و خاکستری تغییر می کنند،دیده می شوند.

محلی ها این قله های کلاهک دار را "پری باجالاری" یا "دودکش پریها" می نامند.پارک ملی "گورمه" که در زمان رومیها (Cappadocia- کاپادوکیا) نامیده می شد،یکی از آن مکانهای نادر در دنیاست که آثار بشری با محیط طبیعی مخلوط شده اند.خانه ها در 4000 سال قبل از میلاد از صخره ها جدا شده اند.در طول دوره رومی های شرقی،نماز خانه های کوچک و صومعه ها از صخره های اینجا ساخته شده اند و نقاشیهای دیواری به رنگ اخراییشان،ته رنگی از چشم انداز اطراف را منعکس می کنند.حتی امروز نیز خانه های غار مانند در داخل مخروطهای سنگی و منازل روستایی ساخته شده از سنگهای آتشفشانی به طور میزون و هماهنگ با چشم انداز اطراف یکی شده اند.

"اورگوپ"،یک مرکز توریستی روح بخش که با خانه های قدیمی به صورت سوراخ سوراخ در آمده،به عنوان یک مبنای عالی برای گردش در دیدنیهای Cappadocia کاپادوکیا می باشد.در خود اورگوپ شما هنوزمی توانیدببینید که زمانی مردم چگونه در خانه هایی که داخل صخره ها را شکافته اند زندگی می کردند.اگر شما مایل به خرید فرش و گلیم هستید،بسیاری از فروشندگان فرش این شهر که خود نیز به رنگارنگی فرشهای خود هستند و با چای،قهوه و یا یک گیلاس شراب از مشتریان خود پذیرایی می کنند،و خود را وارد گفتگوی دوستانه می کنند، مجموعه گسترده ای را عرضه می کنند.اگر گردش و خرید شما را خسته نکرده،به عنوان یک سرگرمی دیگر دیسکو از شما استقبال می کند.در مرکز یک منطقه موفق تولید شراب،اورگوپ در ماه اکتبر میزبان یک جشنواره بین المللی سالانه شراب است.

جنوب آنکارا

"کونیا" که در دوره رومی ها "قونیه" نامیده می شد یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه است که سکونت در آن به طورپیوسته وجود داشته است .این شهر که از قرن 12 تا 13 ،پایتخت ترکهای سلجوقی بوده است،در رده یکی از مراکز بزرگ فرهنگی ترکیه قرار دارد. در طول دوره رشد فرهنگی، سیاسی و مذهبی در آن زمان، مولانا جلال الدین رومی متصوف،مرتبه صوفیان را که درغرب به عنوان درویشهای دوار شناخته می شوند،پایه گذاری کرد.آرامگاه دیدنی مولانا با سفالهای سبزرنگ آن ، مشهورترین بنای "کونیا" می باشد.محل آموزش سابق درویشها،چسبیده به آرامگاه، هم اکنون موزه ای است که دست نوشته هایی ازآثارمولانا و هنرهای دستی مختلفی مربوط به فرقه صوفی گری را به نمایش گذاشته است.هرساله در نیمه اول دسامبر،این طبقه مذهبی همچنان فعال ، مراسمی برای بزرگداشت متصوفین برگزار می کند.چرخش کنترل شده و نشئه مانند ، سماع،توسط مردان ملبس به خرقه های سفید،یک اجرای افسون کننده را برای تماشاچیان خلق می کند.

مسجد علاء الدین در 1220 در دوره سلطنت سلطان علاءالدین کیقباد،پادشاه بزرگ سلجوقی ، در محل ارگ باستانی کونیا ساخته شد ومشرف بر نمای هوایی کونیا است.در یک سمت مسجد بقایای قصر شاهنشاهی سلجوقیان واقع شده است.مدرسه "کاراتای" هم اکنون موزه ایست که سرامیکهای برجسته و جالبی از سلجوقیان را نمایش می دهد.در طرف دیگر مسجد،مدرسه "اینجه مینارلی" مربوط به سال 1258 ، که به طرز غریبی ساخته شده است،قابل توجه است.سایر آثار سلجوقی شامل مدرسه "سیرچالی" و مجموعه "صاحب آتا" می شود.بازدید کنندگان علاقه خاصی به موزه باستان شناسی کونیا دارند.مجموعه موزه "کویون اوغلو" ،از نوع دیگری است که از تاریخ طبیعی گرفته تا گلیمهای قدیمی را نمایش می دهد.خانه بازسازی شده "عزالدین کویون اوغلو" در داخل مجموعه موزه ، نحوه زندگی یک خانواده ثروتمند کونیا را درقرن پیش نشان می دهد.( Sille- سیله) ،در 10 کیلومتری شمال کونیا ،کلیسای بیزانتینی "آیا النی" و نمازخانه های سنگی متعدد با نقاشیهای دیواری را در بر می گیرد."آک شهیر" در جهت شمال غرب،در سرتاسر ترکیه به عنوان زادگاه ملا نصرالدین طنز پرداز قرن 13 شناخته می شود که آرامگاه او در این شهر واقع است.مسجد قرن 13 "اولو" و مسجد "آلتینکاله" از دیگر بناهای تاریخی دیدنی هستند.آرامگاه "صاحب آتا" تبدیل به موزه شهر شده است.

در مسیر رو به جنوب، به سمت "بی شهیر" ،در "افلاطون پینار" در مجاور دریاچه توقف کنید تا این آبنمای باستانی هیتیت ها را ببینید.بناهای سلجوقی جالب و متعددی،در اطراف بی شهیر، بر سواحل دریاچه "بی شهیر" که سومین دریاچه بزرگ ترکیه است،پراکنده شده اند.در منطقه جنوب غرب دریاچه ،بیابان قدیمی پارک ملی دریاچه بی شهیر قرار دارد.از جمله بناهای تاریخی ،مسجد و مدرسه "اشرف اوغلو" و کاخ تابستانی "قباد آباد" در آن طرف رودخانه می باشند.یک قصر قرون وسطایی دیگر در جزیره "کیز کالسی" روبروی قصر قباد آباد واقع است.جزیره "حاجی عاکف" نیز برای استراحت و تفریح مناسب است.

***********************************************

هتل هاي آنکارا

لیست هتل های آنکارا به تفکیک ستاره:

هتل های سه ستاره آنکارا:

هتل اوغول تورک *** Ogulturk hotel

فاصله تا سفارت: 4km

فاصله تا فرودگاه: 24km

امکانات: تهویه مطلوب و استخر

-----------

هتل بویوک ارشان *** Buyuk ersan

فاصله تا سفارت: 5km

فاصله از فرودگاه:

امکانات: تلویزیون، سشوار، صندوق امانات، تهویه مطبوع و سالن برای مجالس

سایت هتل : www.otelbuyukeressan.com

----------

هتل ایوب اوغلو *** Eyuboglu hotel

فاصله تا سفارت: 7km

فاصله تا فرودگاه: 25km

امکانات: ماهواره، میز کار، حمام لوکس داخل هر اتاق

----------

هتل های چهار ستاره آنکارا:

هتل هاستن **** housten hotel

فاصله تا سفارت: 6km

فاصله از فرودگاه: 27km

امکانات رایگان: اینترنت و پارکینگ

امکانات شارژی: سالن آرایش، خشک شویی، بار، اتاق های غیر سیگاری، سونا، سالن بدنسازی وسالن جلسه

----------

هتل بست وسترن هتل **** 2000 Best western hotel

فاصله تا سفارت: 4km

فاصله از فرودگاه: 27km

امکانات شارژی: صرافی، مرکز تجاری، سالن جلسات وخشکشویی

امکانات رایگان: اینترنت و پارکینگ

----------

هتل دیوان **** Divan Ankara

فاصله تا سفارت: 8km

فاصله از فرودگاه: 28km

امکانات:سونا، سالن بدنسازی و حمام ترکی

----------

هتل رادیسون بلو آنکارا **** Radisson blu ankara hotel

فاصله تا سفارت: 3.5km

فاصله از فرودگاه: 25km

امکانات شارژی: سونا و بدنسازی

امکانات رایگان: پارکینگ و اینترنت

----------

هتل آنکارا مارینم **** Ankara Marinem Hotel

فاصله تا سفارت:

فاصله از فرودگاه:

امکانات: استخر سرپوشیده، امکانات مرکز آب گرم، سالن ورزش، تلویزیون های ال سی دی ،2 رستوران و یک تریا

----------

هتل رویال **** Royal hotel

فاصله تا سفارت:

فاصله از فرودگاه:

امکانات: سشوار، یخچال، تهویه مطبوع، اینترنت و صندوق امانات

----------

هتل رامادا آنکارا **** Ramada ankara

فاصله تا سفارت: 5km

فاصله از فرودگاه:27km

امکانات شارژی: سونا، بدنسازی و ماساژ

امکانات رایگان: پارکینگ و اینترنت

----------

هتل های پنج ستاره آنکارا:

هتل هیلتون ***** Hilton hotel

فاصله تا سفارت:6km

فاصله از فرودگاه: 27km

امکانات:استخر، ماساژور، سشوار، تلویزیون، خدمات لباس شویی، رستوران، تهویه مطبوع، سالن ورزشی و ماهواره

----------

هتل سورملی ***** Surmeli hotel

فاصله تا سفارت: 2km

فاصله از فرودگاه:

امکانات: آرایشگاه، سشوار، کافه ساحلی، سالن چند منظوره، سونا، حمام ترکی، استخر، اینترنت، کارت های اعتباری، تاکسی سرویس، ماساژور و صندوق امانات

سایت هتل: www.surmelihotels.com

----------

هتل ددمان ***** Dedeman hotel

فاصله تا سفارت: 6km

فاصله از فرودگاه: 25km

امکانات: آرایشگاه، اینترنت، سونا، جکوزی، سالن بدنسازی، سشوار، کافی شاپ، مطب پزشکی، حمام ترکی، روم سرویس، تالار چند منظوره ، پارکینگ و استخر روباز

سایت هتل: www.dedeman.com.us

----------

ریکسوس گرند آنکارا ***** Rixos Grand Ankara

فاصله تا سفارت: 4km

فاصله از فرودگاه: 27km

امکانات: تلویزیون های ال سی دی، مرکز آب گرم، سونا، سالن کاملا مجهز ورزشی، حمام های مدرن، میز کار مجهز، پنجره رو به چشم انداز شهر آنکارا

سایت هتل: www.rixos.com

----------

هتل بارسلون آنکارا آلتینل ***** Barcelo Ankara Altinel

فاصله تا سفارت:

فاصله تا فرودگاه: 25km

امکانات شارژی: ماهواره، جکوزی، میز کار مجهز در هر اتاق، مینی بار، حمام ترکی و ماساژ

امکانات رایگان: پارکینگ و اینترنت

----------

هتل بیل کنت اند کنفرانس سنتر***** bilkent Hotel and confrence center

فاصله تا سفارت:

فاصله از فرودگاه: 35km

امکانات: سونا، سالن بدنسازی، بار، استخر، کتابخانه وفروشگاه

امکانات رایگان: پارکینگ و اینترنت

----------

هتل شرایتون آنکارا ***** sheraiton Ankara Hotel &convention center

فاصله تا سفارت: 1.2km

فاصله تا فرودگاه: 28km

امکانات شارژی: حمام ترکی، استخر، سالن بدنسازی، ماساژ، سونا و میز تنیس و بار

امکانات رایگان: پارکینگ و اینترنت

 

نام تور برنامه ریزی شده :

تور آنکارا ارزان قیمت

عکس کوچک 1 :

files\8097\Products\42572-SmallPic.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8097\Products\42572-SmallPic.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8097\Products\42572-SmallPic.jpg

کشور مقصد :

ترکیه

شهر مقصد :

آنکارا

 

دفنر مرکزی

نشاني :

خیابان میرداماد،میدان محسنی،خیابان بهروز ، ساختمان مادر،طبقه دوم،واحد 8

تلفن :

24823 21 0098 -22908979 21- 0098- -

فكس :

22905345 21 0098 -

ايميل :

info@oujmandegar.com -

سايت :

www.oujmandegar.com -www.oujmandegar.ir -تور-دبی-ارزان.com -تور-استانبول-ارزان.com -تور-آنتالیا-ارزان.com -تور-مالزی-ارزان.com -تور-تایلند-ارزان.com -xn--1-0mcfuj1lp2b.com -xn--1-ymcaehb1cr0nsaqh.com -xn--1-omcpamb1c3jpar27l.com -xn--1-ymci2ag1ifw70j.com -xn--1-ymcia0aj9kqan73k.com -

 

قیمت تور تایلند | تور تایلند 4شب بانکوک + 3 شب پوکت | تور لحظه آخری تایلند | تور تایلند ارزان

تور آنتالیا تابستان 94| تور ارزان آنتالیا تابستان 94| تور آنتالیا مرداد 94

تور تایلند ارزان | تور تایلند بانکوک + پاتایا | قیمت تور تایلند | تور تایلند تور پوکت

تور مالزی تابستان 94 | تور کوالالامپور تابستان 94| تور سنگاپور تابستان 94

|تور آنتالیا هتل کرملین پالاس | تور آنتالیا با پرواز ترک | آفر تور آنتالیا تابستان 94|

تور آنتالیا تابستان 94| تور آنتالیا هتل ریکسوس پرمیم | تور آنتالیا هتل تایتانیک

تور آنتالیا تابستان 94| تور آنتالیا شهریور 94| تور آنتالیا تیر 94

تور تایلند هتل ویستا | تور بانکوک +پاتایا | تور بانکوک +پوکت | قیمت تور تایلند

وقت سفارت | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت ایتالیا | پیکاپ ویزا

تور استانبول با پرواز ماهان | تور استانبول ارزان | قیمت تور استانبول

تور کوش آداسی تابستان 94| تور ارزان کوش آداسی تابستان 94| تور کوش آداسی ارزان

تور دبی با پرواز فلای دبی | تور دبی ارزان | تور امارات

تور ترکیه | تور استانبول | تور استانبول ارزان

تور دبی تابستان 94| تور دبی خرداد 94| تور دبی شهریور 94

تور استانبول هتل گرند جواهیر | تور استانبول هتل سورملی | تور استانبول ارزان | قیمت تور استانبول

تور دبی هتل جمیرا بیچ | هتل آتلانتیس | تور دبی ارزان

تور کیش | قیمت تور کیش | تور ارزان کیش

|تور استانبول تابستان 94| تور استانبول ارزان | تور ترکیه تابستان 94

تور استانبول تابستان 94| تور استانبول تابستان | تور ارزان استانبول هتل تاکسیم گونن | قیمت تور استانبول هتل گلدن ایج

تور ترکیه | تور استانبول هتل یورو پلازا | تور استانبول ارزان

تور آنکارا | قیمت تور آنکارا | تور آنکارا پرواز ماهان | وقت سفارت آنکارا

تور دبی هتل سان اند سند | تور دبی هتل می فر | تور دبی هتل ریکسوس پالم

تور چین | تور پکن | تور شانگهای | تور گوانجو | تور چین تابستان 94

تور دبی | تور دبی قیمت ارزان | تور دبی هتل 3 ستاره

تور تایلند | تور تایلند تور بانکوک | تور تایلند تور پاتایا | تور پوکت

تور دبی تابستان 94| تور دبی شهریور 94| تور دبی تیرماه 94

تور تایلند تور پوکت | تور پوکت ارزان | قیمت تور پوکت | تور تایلند هتل 4*

تور تایلند | تور بانکوک پاتایا | تور تایلند ارزان | تور تایلند پاتایا | قیمت تور بانکوک پاتایا

تور تایلند | تور تایلند نوروز 95| تور تایلند ارزان | تور پاتایا | قیمت تور تایلند

تور تایلند با پرواز مستقیم به پوکت| تور تایلند هتل ویستا | تور پوکت نوروز 95| قیمت تور تایلند

تور تایلند ارزان | تور تایلند تور پوکت نوروزی | تور پوکت نوروز 95

تور آنتالیا هتل کروان سرای لارا | تور آنتالیا هتل کنکورد |تور آنتالیا شهریور 94

تور بالی تابستان 94| تور مالدیو تابستان 94| تور مالدیو نوروز 94

قیمت تور مالزی | تور پنانگ لنکاوی | تور مالزی مرداد ماه 94

تور بالی | تور بالی هتل گرند میراژ ریزورت 5* | تور جاکارتا بالی

تور اندونزی | تور بالی | تور جاکارتا | قیمت تور بالی

تور دبی پرواز فلای دبی | هواپیمایی فلای دبی | قیمت تور دبی | تور امارات

تور تایلند تابستان 94| تور بانکوک پوکت تابستان 94| تور پوکت تابستان 94

تور دبی | تور دبی ارزان | قیمت تور دبی | تور دبی هتل ارکید

|تور آنتالیا تابستان 94|تور ارزان آنتالیا تابستان 94| تور آنتالیا مرداد 94|

تور مالزی تابستان 94| تور سنگاپور تابستان 94| تور کوالالامپور | تور تابستان 94

تور اروپا نوروز 95|تور فرانسه نوروز 95| تور ایتالیا نوروز 95 |تور اسپانیا نوروز 95

تور هندوستان نوروز 95| تور هندوستان فروردین 95| تور گوا نوروز 95|

تور ترکیه زمستان 94|تور استانبول زمستان 94|تور استانبول ارزان زمستان 94

تور کیش | تور مشهد | تور لحظه آخری کیش

تور آنتالیا مرداد 94 | تور آنتالیا شهریور 94| تور آنتالیا تیر 94

تور استانبول اسفند 94|تور استانبول دی 94|تور استانبول بهمن 94|

تور هندوستان مهر 94| تور هندوستان آبان 94| تور هندوستان آذر 94|

تور چین دی |تور چین بهمن | تور چین اسفند |

تور استانبول هتل گلدن ایج | قیمت تور ترکیه | قیمت بلیط استانبول | تور استانبول ارزان

تور کوش آداسی تابستان 94 | تور کوش آداسی شهریور 94|تور کوش آداسی مرداد 94

تور مشهد | تور لحظه آخری مشهد

تور دبی مهر 94|تور دبی آبان 94| تور دبی آذر 94|تور دبی با پرواز فلای دبی

تور تایلند مهر 94| تور تایلند آبان 94|تور تایلند آذر 94|

تور استانبول فروردین 94|تور استانبول اردیبهشت 94|تور استانبول خرداد 94|

تور روسیه شهریور 94|تور روسیه مرداد 94|تور روسیه تیر 94|

تور لحظه آخری استانبول | تور استانبول هتل بلاک برد | تور استانبول ارزان

تور ترکیه | تور استانبول هتل گرین پارک تاکسیم | قیمت تور استانبول

تور ترکیه تابستان 94| تور استانبول تابستان 94| تور استانبول ارزان تابستان 94

تور استانبول زمستان 94| قیمت تور استانبول زمستان 94

تور استانبول تابستان 94| تور ارزان استانبول هتل تاکسیم گونن | قیمت تور استانبول هتل گلدن ایج

تور استانبول|تور ارزان استانبول|

تور آنتالیا|تور ارزن آنتالیا|

تور روسیه تابستان 94|تور روسیه 94| تور مسکو 94

تور چین فروردین| تور چین اردیبهشت|تور چین خرداد|تور چین تیر|

تور تایلند نوروز 95 |تور پوکت نوروز 95|تور بانکوک پاتایا نوروز 95

تور تایلند آبان 94|تور تایلند آذر 94|تور تایلند ارزان |تور تایلند|تور پوکت|

تور تایلند ارزان|تور تایلند 4شب بانکوک + 3شب پاتایا|قیمت تور تایلند |

تور تایلند نوروز 95 |تور پاتایا نوروز 95 |تور پوکت نوروز 95|تور بانکوک پاتایا نوروز 95

تور تایلند نوروز 95|تور تایلند تور پوکت نوروزی|تور پوکت با پرواز مستقیم نوروز 95|

تور تایلند ارزان|تور تایلند بانکوک + پاتایا|قیمت تور تایلند |تور تایلند تور پوکت |

تور تایلند|تور تایلند بانکوک پاتایا|تور تایلند پوکت|تور تایلند ارزان|

تور تایلند ارزان|تور تایلند بانکوک + پاتایا|قیمت تور تایلند |

تور مالزی ارزان | تور مالزی سنگاپور | تور مالزی پنانگ

تور هندوستان زمستان|تور دهلی آگرا جیپور |تور مثلث طلایی هند |

تور هندوستان|قیمت تور هندوستان|تور هندوستان ارزان|تور گوا|

وقت سفارت | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت ایتالیا | پیکاپ ویزا

بلیط ارزان قیمت مونترال| بلیط ارزان قیمت | بلیط ارزان قیمت خارجی |بلیط ارزان قیمت اروپا |بلیط ارزان قیمت آمریکا |بلیط ارزان قیمت کانادا

تور مالزی|تور مالزی سنگاپور|

تور تایلند|تور ارزان تایلند|

تور استانبول زمستان 94| تور استانبول ارزان | قیمت تور استانبول |

تور تایلند فروردین 94| تور تایلند اردیبهشت 94|تور تایلند خرداد 94|

تور تایلند پائیز 94|تور تایلند زمستان 94|تور تایلند 94

بلیط ارزان قیمت آمریکا|بلیط ارزان قیمت لوس آنجلس |بلیط ارزان قیمت کانادا

بلیط ارزان قیمت آمریکا|بلیط ارزان قیمت لوس آنجلس |بلیط ارزان قیمت کانادا

قیمت تور آنتالیا نوروز 95| تور ارزان آنتالیا | تور آنتالیا لحظه آخری |

تور آنتالیا ارزان |تور آنتالیا تابستان |تور لحظه آخری آنتالیا

تور آنتالیا هتل کروان سرای لارا | تور آنتالیا هتل کنکورد |تور آنتالیا شهریور 93

| تور آنتالیا تابستان 94| تور آنتالیا شهریور 94| تور آنتالیا تیر 94|

تور آنتالیا هتل کروان سرای لارا مرداد 94 | تور آنتالیا هتل کنکورد |تور آنتالیا شهریور 94

تور آنتالیا نوروز 95|تور ارزان آنتالیا نوروز 95| تور آنتالیا نوروز 95

تور مالزی آذر 94|تور مالزی بهمن 94|تور مالزی اسفند 94

تور مالزی مهر 94|تور مالزی آبان 94| تور مالزی دی 94

تور نمایشگاه گوانگجو | نمایشگاه گوانگجو|تور نمایشگاه گوانجو|نمایشگاه گوانجو|

تور دبی|تور دبی ارزان |قیمت تور دبی |تور دبی هتل ارکید |

تور دبی تابستان 94| تور دبی آبان 94|تور دبی زمستان 94

توراستانبول با پرواز ماهان |تور استانبول با پرواز ترکیش |تور استانبول با پرواز تابان|

یلیط ارزان استانبول |تور استانبول هتل ارزان |تور استانبول |تور خرید استانبول|

بلیط ارزان قیمت شیکاگو |بلیط ارزان قیمت بوستون | بلیط ارزان قیمت مونترال| بلیط ارزان قیمت | بلیط ارزان قیمت خارجی |بلیط ارزان قیمت اروپا

تور مالزی بالی| تورمالزی سنگاپور | قیمت تور مالزی |

تور مالزی نوروز 95|تور کوالالامپور نوروز 95|تور مالزی نوروزی |تور مالزی سنگاپور نوروز 95|تور سنگاپور نوروز 95|

تور مالزی شهریور 94| تور مالزی مرداد 94 |تور مالزی سنگاپور شهریور 94|

تور تایلند دی 94|تور تایلند بهمن 94| تور تایلند اسفند 94

بلیط ارزان قیمت لندن | بلیط ارزان قیمت استکلهم |بلیط ارزان قیمت چین | بلیط ارزان قیمت ونکوور| بلیط ارزان قیمت شیکاگو

تور استانبول مهر 94|تور استانبول آبان 94|تور استانبول آذر 94|

تور مالزی زمستان 94|تور مالزی پائیز 94|تور مالزی ارزان|

تور دبی زمستان 94| تور دبی اسفند 94|تور دبی بهمن 94|تور دبی دی 94

تور استانبول فروردین|تور استانبول فروردین 94|تور استانبول اردیبهشت|تور استانبول اردیبهشت 94|تور استانبول خرداد|

تور مالزی بالی| تورمالزی سنگاپور | قیمت تور مالزی |

تور مالزی| تور کوالالامپور پنانگ|تور لحظه آخری مالزی|

تور مالزی دی 94| تور مالزی اسفند 94|تور مالزی بهمن 94|

تور استانبول تیر 94|تور استانبول مرداد 94| تور استانبول شهریور 94|

تور استانبول اسفند 93|تور استانبول دی 93|تور استانبول بهمن 93|تور استانبول اسفند 93

تور هندوستان زمستان 94|تور هندوستان دی 94|تور هندوستان اسفند 94|تور هندوستان بهمن 94

تور آنتالیا هتل تایتانیک|تور آنتالیا هتل میراکل|تور آنتالیا هتل کونکورد

تور استانبول پرواز ماهان | تور استانبول اردیبهشت 94 | تور استانبول خرداد 94

تور سنگاپور | تور مالزی سنگاپور | تور مالزی پنانگ | تور سنگاپور ارزان | قیمت تور سنگاپور

تور هندوستان نوروز 94| قیمت تور هندوستان | تور هند | تور گوا

تور کوش آداسی نوروز 95| تور ارزان کوش آداسی نوروز |تور کوش آداسی پرواز ترکیش

تور آنکارا |تور ارزان آنکارا|قیمت تور آنکارا

تور مسکو سنت پترزبورگ تابستان 94| تور روسیه تابستان 94| تور روسیه با پرواز ایرفلوت|

تور آنکارا تابستان 94| تور آنکارا برای سفارت| تور آنکارا سفارت آمریکا

تور هندوستان دی 94| تور هندوستان بهمن 94| تور هندوستان اسفند 94|

تور اورپا|تور پاریس|تور فرانسه|تور پاریس با ایران ایر|تور

تور چین مرداد|تور چین شهریور |تور چین مهر |تور چین آبان|تور چین آذر|

تور مالزی تیر 94|تور مالزی ازران |تور مالزی مرداد 94|تور مالزی شهریور 94|تور مالزی تابستان 94|

تور مالزی 94|تور مالزی اردیبهشت 94|تور مالزی سنگاپور 94|تور مالزی خرداد 94|

تور تایلند 7شب بانکوک |تور ارزان تایلند 94|تور تایلند مرداد 94|تور تایلند شهریور 94|تور تایلند مهر 94

تور تایلند|تور تایلند بانکوک پاتایا|تور تایلند تور پوکت|تور تایلند ارزان|قیمت تور تایلند|

|تور دبی فروردین 94| تور دبی اردیبهشت 94| آفر تور دبی ارزان

تور دبی تابستان 94| تور دبی خرداد ماه 94

تور دبی هتل کورال دیره | تور ارزان دبی | قیمت تور دبی

تور دبی | تور امارات | تور دبی هتل | تور دبی ارزان

تور دبی تابستان 94| قیمت تور دبی اردیبهشت 94| تور امارات تابستان 94

تور تایلند تابستان 94| تور تایلند مرداد 94| تور تایلند هتل مونتین بانکوک مونتین پاتایا

تور تایلند تابستان | تور تایلند تابستان 94| تور بانکوک پاتایا | قیمت تور تایلند تابستان 94

تور پوکت | تور بانکوک پوکت | تور تایلند پوکت | قیمت تور پوکت

تور تایلند | تور تایلند تابستان 94| تور بانکوک پاتایا تابستان 94

تور تایلند | تور تایلند ارزان | قیمت تور تایلند | تور تایلند بانکوک پاتایا

تور آنتالیا هتل ریکسوس سانگیت | تور آنتالیا هتل ریکسوس پرمیم | تور آنتالیا هتل ریکسوس لارس|تور آنتالیا هتل ریکسوس

تور مارماریس تابستان 94|تور مارماریس تیر94|تور مارماریس مرداد 94|تور مارماریس شهریور94

تور بدروم تابستان 94| تور بدروم مرداد 94|تور بدروم شهریور 94 |

تور قبرس شمالی تیر94|تور قبرس مرداد94|تور قبرس شهریور 94

تور قبرس ترک |تور قبرس شمالي|تور قبرس تابستان 94

تور بمبئی گوا|تور هندوستان پائیز|تور هندوستان اسفند 94|تور هندوستان بهمن 94 |

تور آنتالیا هتل میراکل | تور آنتالیا هتل کونکورد | تور آنتالیا خرداد 94

تور آنکارا|تور ارزان آنکارا|

تور دبی|تور ارزان دبی|

تور استانبول پائیز 94|تور استانبول پائیز|تور استانبول زمستان 94|تور استانبول زمستان|تور استانبول بهار 94|تور استانبول بهار|تور استانبول تابستان 94 |

تور کوش آداسی تابستان 94 | تور ارزان کوش آداسی تابستان|تور کوش آداسی ارزان

تور هندوستان نوروز 95|قیمت تور هندوستان|تور هند|تور گوا|

تور آنتالیا تابستان 94| تور آنتالیا شهریور 94| تور آنتالیا تیر 94

تور دبی | تور دبی اردیبهشت 94|تور دبی خرداد 94 |تور دبی تیرماه 94 |تور دبی مرداد 94|تور دبی شهریور ماه 94 |

تور دبی تابستان 94| قیمت تور دبی اردیبهشت 94| تور امارات تابستان 94|

تور دبی زمستان |تور دبی پائیز|تور دبی تابستان |تور دبی بهار |

تور دبی هتل ارزان |تور دبی اسفند|تور دبی بهمن |تور دبی دی|تور دبی آذرماه|

تور دبی نوروز 95 |تور دبی نوروزی 95|تور دبی نوروز 95

بلیط ویزای دبی | بلیط دبی |بلیط ارزان دبی |وبزای دبی

| بلیط ارزان قیمت لس آنجلس | بلیط ارزان قیمت لندن | بلیط ارزان قیمت استرالیا |

تور آنتالیا نوروز 95|تور آنتالیا نوروزی|تور آنتالیا نوروز 95

تور آنتالیا ارزان |تور آنتالیا تابستان |تور لحظه آخری آنتالیا

تور آنتالیا هتل ریکسوس سانگیت | تور آنتالیا هتل ریکسوس پرمیم | تور آنتالیا هتل ریکسوس لارس|تور آنتالیا هتل ریکسوس

|تور آنتالیا تابستان 94|تور ارزان آنتالیا تابستان 94| تور آنتالیا مرداد 94|

تور دبی زمستان 94| تور دبی اسفند 94|تور دبی بهمن 94|تور دبی دی 94

تور دبی|تور دبی ارزان |قیمت تور دبی |تور دبی هتل ارکید |

تور دبی هتل سان اندسند |تور دبی هتل می فر|تور دبی هتل ریکسوس پالم|

تور ارزان استانبول |تور لحظه آخری استانبول|تور استانبول ارزان |تور استانبول زمستان |

تور استانبول هتل گلدن ایج|قیمت تور ترکیه|قیمت بلیط استانبول|تور استانبول ارزان

قیمت تور آنتالیا تابستان 94| تور ارزان آنتالیا | تور آنتالیا لحظه آخری

تور تایلند تیر 94 |تور تایلند مرداد 94 | تور تایلند شهریور 94 |

تور ارزان استانبول |تور لحظه آخری استانبول|تور استانبول ارزان |تور استانبول زمستان |

تور استانبول هتل گلدن ایج|قیمت تور ترکیه|قیمت بلیط استانبول|تور استانبول ارزان

توراستانبول با پرواز ماهان |تور استانبول با پرواز ترکیش |تور استانبول با پرواز تابان|

تور استانبول 94|تور استانبول آبان 94| تور استانبول آذر 94| تور استانبول دی 94|تور استانبول بهمن 94| تور استانبول اسفند 94|

تور استانبول تابستان 94 |تور استانبول تابستان | تور ارزان استانبول هتل تاکسیم گونن |قیمت تور استانبول هتل گلدن ایج |

تور استانبول ارزان 94|تور استانبول هتل یور پلازا|تور ترکیه تور استانبول|قیمت تور ترکیه |

تور کوالالامپور |تور مالزی سنگاپور |تور مالزی ارزان |تور مالزی زمستان 94|

تور قبرس | تور لارناکا | تور آیاناپا

تور گوا نوروز 95|قیمت تور هندوستان|تور هند|تور گوا|

تور آنکارا |تور ارزان آنکارا|قیمت تور آنکارا

تور مالزی بهمن 94|تور مالزی دی 94|تور مالزی اسفند 94|تور کوالالامپور 94|

تور قبرس | تور قبرس نوروز 95 | تور قبرس نوروزی

تور ارمنستان | تور لحظه آخری ارمنستان

تور گرجستان | تور باتومی | تور تفلیس

تور استانبول | تور لحظه آخری استانبول | تور استانبول ارزان

تور استانبول ارزان | تور استانبول هتل یور پلازا | تور ترکیه تور استانبول | قیمت تور ترکیه

تور استانبول تابستان 94| تور استانبول شهریور 94| تور استانبول مرداد 94

تور مالزی ارزان | تور کوالالامپور | تور مالزی | قیمت تور مالزی

تور بالی هتل نیکو بالی | تور بالی هتل آستون

تور سنگاپور | تور مالزی سنگاپور | تور مالزی پنانگ | تور کوالالامپور

تور اندونزی | تور بالی | تور جاکارتا | قیمت تور بالی

تور اندونزی | تور بالی | تور جاکارتا

تور بالی هتل لگراند سوئیت | تور بالی هتل گرند حیات

تور مالزی | 4 شب کوالالامپور + 3 شب پنانگ | تور مالزی و سنگاپور | تور مالزی ارزان

تور مالزی ارزان | تور سنگاپور | تور مالزی | قیمت تور مالزی

تور مالزی مرداد 94| تور مالزی ارزان | قیمت تور مالزی

تور مالزی شهریور 94| تور کوالالامپور | تور مالزی سنگاپور شهریور 94

تور مالزی بالی | تور مالزی سنگاپور | قیمت تور مالزی

قیمت تور بالی هتل 5 ستاره | قیمت توربالی | تور بالی | تور اندونزی

تور دبی ارزان | تور دبی هتل سیتی سیزن | تور دبی هتل رز ریحان

قیمت تور دبی | تور دبی تابستان 94 | هتل سیتی سیزن

تور هندوستان ارزان |تور هند اسفند|تور هند نوروز|تور هندوستان آذرماه|تور هند دی ماه |

تور تایلند تور هوآهین | تور بانکوک هوآهین | تور کرابی | تور تایلند تور کرابی | تور بانکوک کرابی

تور تایلند تابستان 94| تور پاتایا ارزان |آفر تور تایلند ارزان

تور تایلند تور پاتایا | قیمت تور پاتایا | تور پاتایا هتل فیری شارژ

تور تایلند هتل ایبس بانکوک و ایبس پاتایا | تور تایلند فیری شارژ | تور تایلند ارزان

تور تایلند | تور بانکوک پاتایا | تور پوکت | تور تایلند | تور پاتایا

ویزای چین|ویزای تجاری چین | ویزای گروهی چین

قیمت تور استانبول | تور استانبول لحظه آخری | قیمت تور استانبول

تور هندوستان | قیمت تور هندوستان | تور هندوستان ارزان | تور گوا

تور تایلند | تور تایلند بانکوک پاتایا | تور تایلند تور پوکت | تور تایلند ارزان | قیمت تور تایلند

تور تایلند پائیز 94| تور تایلند زمستان 94

تور مالزی | تور سنگاپور | تور کوالالامپور پنانگ | تور لحظه آخری مالزی

تور مالزی | تور مالزی سنگاپور | تور مالزی پنانگ | تور کوالالامپور

تور آنکارا | تور ارزان آنکارا | قیمت تور آنکارا

تور مالزی ارزان | تور کوالالامپور | تور مالزی | قیمت تور مالزی

تور لحظه آخری استانبول|تور لحظه آخری آنتالیا|تور لحظه آخری ترکیه|

تور آنکارا | قیمت تور آنکارا | تور ارزان آنکارا | تور آنکارا ارزان | وقت سفارت آنکارا