seller.ir
seller.ir
فروشنده » الکترونیک و کامپیوتر » دوربین

شرکت بتا صنعت ایلیا

مرکز تخصصی فروش و خدمات دوربین مدار بسته

سامانه هوشمند ماداکتو

ارشیا آسانسور

شرکت تاجران جاده ابریشم

دوربین مدار بسته بولت 3 مگا پیکسل

دوربین مدار بسته بولت 3 مگا پیکسل

مرکز تخصصی فروش و خدمات دوربین مدار بسته

معمولا دوربين داراي يك منوي تنظيم بر روي خودش است که تنظیمات OSD می باشد که با استفاده از کلیدهای تنظیم در پشت دوربین در دسترس است. این تنظيمات اوليه شامل تنظيم سطح آيرس واغلب امكانات پيشرفته دوربين رابر روي آن ميتوان تنظيم كرد این امکانات کاملا بستگی به دوربین دارد. به طور مثال در بعضی osd تنظیمات ، ‌ دید در شب ایجاد تغيراتي مثل سياه و سفيد كردن تصوير ويا كنتراس رنگ دوربين و يا IN DOOR يا OUT DOOR كردن دوربين براي تصوير برداري بهتر و ساير امكاناتي كه در يك دوربين ممكنه نسبت به ديگر دوربين ها بيشتر باشه و ..... البته OSD خیلی کم کاربرد است و معمولا خیلی افراد چون بلد نیستند استفاده کنند مایل به هزینه کردن هم برای OSD نیستند البته توجه داشته باشید اگر بتوانید هزینه کنید دوربينهای با OSD بهترين شرايط تصويری چه در وضعيت پر نور و چه در وضعيت کم نور در محيط را برای شما امکان پذير مينمايد . البته نوع CCD و نوع DSP استفاده شده در دوربين نيز مهم است.

تكنولوژي ccd چيست؟

Ccd در اواخر دهه 1960 توسط محققان آزمايشگاه بل اختراع شد و در اول تصور مي شد كه يك حافظه كامپيوتري است اما به زودي معلوم شد كه ccd كاربري هاي ديگري هم دارد مانند تصوير گيري چرا كه حسگرهاي سيليكون نوري در خود داشتند و مانند موتور در ماشين سنسورهاي ccd در دوربين هاي ديجيتالي براي عكس گرفتن به صورت ابزار اصلي كار مي كنند. در فرم بسيار ابتدايي سنسورهاي ccd، چشم هاي الكترونيكي براي دوربين هستند كه نور را مي گيرند و تبديل به عكس مي كنند و متعاقب آن سيگنال هايي را ساتع مي كتنند كه باغث مي شود تصوير ديجيتالي به وجود آيد.

Ccd chip چيست؟

Ccd از دهها هزار عنصر تصوير (pixel) تشكيل شده است كه بر روي يك chip (تراشه) نازك 1.2", 1.3", 1.4" هستند. هر پيكسل به نوري كه روي آن مي افتد واكنش نشان مي دهد به وسيله ذخيره كردن بار الكتريكي بر روي شبكه هاي دقيق و ثبت كردن امواج افقي و عمودي كه به وسيله سيگنال ها به سمت جريان ويدئويي حمل مي شوند. اين انتقال سيگنال ها هر 60 مرتبه در ثانيه ظاهر مي شوند. Ccd chip 1.3" بيشترين استفاده را اين روزها دارد.

سايز قطري اين chip 5.5 mm، افقي 4.4 mm و عمودي 3.3 mm است.

سنسور ‌1.4" در اين اواخر به طور گسترده اي بر روي دوربين هاي رنگي استفاده مي شود كه سايز قطري آن 4 mm،‌ افقي 3.2 mm و عمودي 2.4 mm است.

شاترهاي الكنريكي ccd chip ها نقش مهمي را در داشتن يك تصوير واقعي و خوب ايفا مي كنند.

اساس كار ccd هم دقيقا به شكل چشم انسان است يعنيccd نوري را كه از طريق لنز به سمت ccd هدایت می شود گرفته و تبديل به تصوير مي كند دقيقا مانند چشم هر چه نور كمتر شود رنگ هاي تصويري كه توسط دوربين برداشته شده اند كدر شده كه در دوربين هاي معمولي با بالا رفتن درصد تاريكي اين كدر شدن به سمت سياه ميل كرده و در نهايت منجر به از بين رفتن تصوير مي شود.

در دوربين هايي كه از تكنولوژي هاي خاص براي تصوير برداري در تاريكي استفاده مي كنند ( low lux، day & night و ir (در سر فصل مربوط به صورت كامل در مورد شيوه هاي تصوير و هر سه اين سه حالت و تفاوت هاي آن توضيح داده خواهد شد. اين كدر شدن رنگ ها، باعث از بين رفتن رنگ و سياه و سفيد و سفيد شدن تصوير مي شود.) به طور كلي تصوير تمامي دوربين هايي كه قادر به تصوير برداري در تاريكي (مطلق و نسبي) هستند، در تاريكي سياه و سفيد است. اما DSP دی اس پی که مخفف پردازش سیگنال های دیجیتال هست

هممون می دونیم که چه بخوایم و چه نخوایم این روزا همه چیز به سیگنال مربوط می شه و یه جورایی علم و مهندسی را در برگرفته مثل ولتاژهای تولید شده به وسیله ی مغز و قلب ، انعکاس های رادار و ردیاب آوایی ( سونار )، لرزه ی لرزه نگار ها و کاربردهای بی شمار دیگری خلاصه در یک کلام پردازش سیگنال های دیجیتال علم استفاده از کامپیوتر برای درک این طور داده ها هست این فناوری دامنه اهداف زیادی را در بر می گیره مثل : فیلترینگ ، تشخیص مکالمه مقایسه داده ها ، شبکه های عصبی و ...

کلا الان این دی اس پی یکی از قوی ترین فناوری های قرن 21 هست که حسابی همه جا را فرا گرفته فکر کنید که بیایم یه مبدل آنالوگ به دیجیتال به کامپیوتر وصل کنیم و با اون داده های حقیقیمون را دریافت کنیم !!

این هم یک منبع خوب برای DSP این سایت را ببینید You are not allowed to view links. Register or Login to view.

اگر اصولی تر بخواهید یک تصویر را می توان توسط تابع دوبعدی f(x,y) که در آن X و Y را مختصات مکانی و مقدار f در هر نقطه را شدت روشنایی تصویر درآن نقطه می نامند. اصطلاح سطح خاکستری نیز به شدت روشنایی تصاویر مونوکروم اطلاق میشود . تصاویر رنگی نیز از تعدادی تصویر دوبعدی تشکیل می شود.

زمانی که مقادیر X و Y و مقدار f(x,y) با مقادیر گسسته و محدود بیان شوند ، تصویر را یک تصویر دیجیتالی می نامند. دیجیتال کردن مقادیر X و Y را Sampling و دیجیتال کردن مقدار f(x,y) را Quantization گویند.

برای نمایش یک تصویر M * N از یک آرایه دو بعدی ( ماتریس) که M سطر و N ستون دارد استفاده می کنیم . مقدار هر عنصر از آرایه نشان دهنده شدت روشنایی تصویر در آن نقطه است. در تمام توابعی که پیاده سازی خواهیم کرد ، هر عنصر آرایه یک مقدار 8 بیتی است که می تواند مقداری بین 0 و 255 داشته باشد. مقدار صفر نشان دهنده رنگ تیره ( سیاه ) و مقدار 255 نشان دهنده رنگ روشن ( سفید ) است.

به عنوان مثال تصویر زیر که سایز آن 288 * 265 است از یک ماتریس که دارای 288 سطر و 265 ستون است برای نمایش تصویر استفاده می کند

هر پیکسل از این تصویر نیز مقداری بین 0 و 255 دارد . نقاط روشن مقادیری نزدیک به 255 و نقاط تیره مقادیر نزدیک به 0 دارد. همه توابع پردازش تصویر از این مقادیر استفاده کرده و اعمال لازم را بر روی تصویر انجام می دهند

ببينيد در صنعت تصوير برداري، در ابتدا از تصاوير آنالوگ استفاده ميكردن و اگر هم ميخواستن روي اونها تحليلي انجام بدن؛ همين تصاوير آنالوگ رو تحليل ميكردن .. خب همونطور كه ميدونيد كار در حوزه ي آنالوگ خصيصه هايي از قبيل فاز و فركانس و .... رو شامل ميشه كه يك مقدار جزئيات پردازش رو مشكل ميكرد .. مضاف بر اينكه اگر ميخواستن دو تصوير رو باهم جمع يا از هم كم كنن(منظور عمليات رياضي هست..) به مشكلات زيادي برخورد ميكردن .. براي همين بود كه به فكر افتادن تا از حوزه ي پيوسته به حوزه ي گسسته نقل مكان كنن (Spatial Domain) و پردازش رو در اون حیطه انجام بدن .. حالا اين بحث گسسته بود كه كم كم ايده ي ديجيتالي شدن تصاوير رو به وجود آورد ..

استارت اين قضيه با DSP زده شد .. اما خود واژه ي DSP هم نكته داره .. در واقع تعريفي كه از DSP در معني ذاتي ميشه؛ Discrete Signal Processing هست يعني چي؟ يعني يه مرحله قبل تر از Digital Signal Processing .. تفاوت بين Discrete و Digital هم در نوع خودش جالبه .. تصوير ديجيتال چه مزيتي داره؟ اگه تصوير آنالوگ رو حاصل junction مجموعه اي از سيگنال ها با فركانس هاي مختلف بدونيم؛ تصوير ديجيتال ميشه قالب هاي 8 بيتي كه ارائه كننده ي تصوير هستن .. بر حسب فضاي رنگي بهشون ايندكس هاي رنگي هم اطلاق ميشه و از اين طريق ميشه تصوير ديجيتالي رو به سادگي ساخت و بر روي اون پردازش ديجتالي و Boolean انجام داد .. بر فرض اگه شما بخوايد روي تصوير يك فيلتر بذاريد؛ به راحتي ميتونيد با مقادير Threshold اون كار كنيد و حساس باشيد به نوع فيلتر و بازتابي كه در تصوير خواهد داشت .. توي تصوير آنالوگ فيلتر كردن هم تفاوت داره .. اونجا بحث به طريق خاصي دنبال ميشه كه كلا با ديجيتال تفاوت داره .. اما براي كاربرد تصاوير آنالوگ .. در تصويربرداري هاي قديم از اين روش استفاده ميشد (فلاش هاي دستي..) اما الان براي ارتقاء كيفيت تصاوير ديجيتال هم راه هايي مطرح ميشه كه ديگه به كل تصوير برداري آنالوگ فراموش شده .. موفق باشيد ..

مشخصات:

سنسور : یک / سوم اینج سونی CCD

وضوح تصویر : 420 TVL ( IR ON – 0LUX)

ال ای دی : 24 IR دید در شب 20 متر

لنز : 3.6 MM ثابت

 

اطلاعات بيشتر :

www.Cctvsecurity.ir

واحد شمارش :

عدد

 

دفتر مرکزی

نشاني :

تجریش - میدان قدس - ابتدای شریعتی - بن بست اختصاصی - ساختمان پایا - طبقه 3 - واحد 14

تلفن :

22745062 (21) +98 -22749049 (21) +98 -

فكس :

22720819 (21) +98 -

ايميل :

eshel@eshel-ir.com -

سايت :

www.cctvsecurity.ir -www.cctvservices.ir -دوربین-مداربسته-دید-در-شب.com -قیمت-انواع-دوربین-مداربسته.com -دوربین-سقفی.com -دوربین-مداربسته-گردان.com -

دفتر فارس

نشاني :

شرکت ایمن گستر باستانی ( دوربین )

تلفن :

7326031 (711) +98 -1117456 (917) +98 -

فكس :

ايميل :

سايت :

دفتر خراسان شمالی

نشاني :

شرکت دید برتر

تلفن :

2234036 (582) +98 -1861852 (915) +98 -

فكس :

ايميل :

سايت :

دفتر مازندران

نشاني :

شرکت مهندسی ستاره ساحل

تلفن :

6211111 (122) +98 -8572747 (911) +98 -

فكس :

ايميل :

سايت :

دفتر اصفهان

نشاني :

شرکت آوا تک زرین

تلفن :

3364061 (913) +98 -

فكس :

ايميل :

سايت :

دفتر سیستان و بلوچستان

نشاني :

شرکت ارمین در

تلفن :

3414695 (541) +98 -5415855 (915) +98 -

فكس :

ايميل :

سايت :

دفتر آذربایجان شرقی

نشاني :

شرکت تکسان حفاظ

تلفن :

5559953 (411) +98 -

فكس :

ايميل :

سايت :

 

دوربین مدار بسته بولت 3 مگا پیکسل

دوربین دام مارک HITEC مدل BIV-42

دوربین بولت مارک دناوو مدل BRS-99E64B

دوربین مدار بسته مادون قرمز

دوربین مدار بسته بولت اسپرادو (Sperado)

دوربین بولت مارک سامسونگ مدل SCO-1020R

دوربین دام مدار بسته سقفی

دوربین دام مارک دناوو مدل DVL-99E36W

دوربین دام مارک دناوو مدل DVL-99E36W

دورین باکس ( BOX CAMERA) مارک سامسونگ

دوربین بولت مارک سامسونگ مدل sco-2080r

دوربین بولت مارک اسپرادو مدل 4422

دستگاه دی وی آر مولتی استار

دستگاه دی وی آر 8 کانال

دستگاه دی وی آر 32 کانال

تعمیرات دستگاه DVR (دی وی آر)

قیمت انواع دستگاه دی وی آر (DVR)

خرید دستگاه دی وی آر

دوربین IP بولت مارک ژئوویژن مدل EBX1100

دوربین IP دام مارک ژئوویژن مدل GV-EFD1100

دوربین های تحت شبکه

دوربین تحت شبکه (IP camera)

دوربین بولت IP مارک ژئوویژن مدل GV-EBL1100

دوربین مدار بسته تحت شبکه IP

دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین دام IP مارک ژئوویژن مدل EFD2100

دوربین مدار بسته گردان با کیفیت بالا

دوربین مداربسته فست دام

دوربین مدار بسته گردان با لنز وری فوکال

نصب دوربین مداربسته گردان

دوربین بولت IP مارک ژئوویژن مدل EBL2100

انواع دوربین مدار بسته گردان

دوربین مدار بسته گردان دید در شب

قیمت دوربین مداربسته گردان

فروش دوربین مدار بسته گردان

دوربین سقفی با لنز وری فوکال

دوربین سقفی با لنز ثابت

دوربین دام مارک سامسونگ مدل SCD-2020R

دوربین سقفی ir (آی آر)

دوربین سقفی مادون قرمز

دوربین دام مارک سامسونگ مدل scv-2081

دوربین سقفی دید در شب

دوربین سقفی دام

قیمت دوربین سقفی

دوربین دام مارک ویتوری مدل VTR-853

تجهیزات دوربین مدار بسته

قیمت انواع دوربین مدار بسته IP

قیمت انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه

قیمت انواع دوربین مدار بسته صنعتی

قیمت انواع دوربین مدار بسته دیجیتال

قیمت انواع دوربین مدار بسته آنالوگ

قیمت تعمیرات انواع دوربین مدار بسته

دوربین دام مارک HITEC مدل BID-42

قیمت انواع دوربین مدار بسته بولت

دوربین دام مارک HITEC مدل BID-54

دوربین مدار بسته دید درشب با لنز وری فوکال

دوربین مدار بسته دید در شب با لنز ثابت

نصب دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین مدار بسته ir

دوربین مدار بسته مادون قرمز

دوربین مدار بسته دید در شب مخفی

دوربین مدار بسته دید در شب استوانه ای

انواع دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین بولت مارک دناوو مدل BKS-99E48B

دوربین مدار بسته دید در شب دام

فروش دوربین مدار بسته دید در شب

قیمت دستگاه دی وی آر | DVR

سیستم دی وی آر (DVR)

انواع دستگاه دی وی آر (DVR)

دستگاه دی وی آر (DVR)

دی وی آر 4 کانال

فروش دوربین مدار بسته گردان آنالوگ

دوربین مدار بسته گردان 360 درجه

دوربین های مدار بسته گردان آنالوگ

دوربین گردان مدار بسته آنالوگ

دوربین گردان مدار بسته

دوربین مدار بسته گردان

دوربین بولت مدار بسته 2 مگا پیکسل

دوربین بولت مارک ویتوری مدل VT-R220S

دوربین دام مدار بسته 3 مگا پیکسل

خرید دوربین مادون قرمز دید در شب

دوربین مدار بسته دید در شب رم خور

دوربین مادون قرمز دید در شب

دوربین مدار بسته مخفی دید در شب

قیمت دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین بولت مارک دناوو مدل BSC-99E24A

فروش دوربین مدار بسته دام سقفی

دوربین دام مارک ویتوری مدل VTR-824

دوربین دام مدار بسته ویتوری

دوربین بولت آی آر ویتوری

دوربین های مدار بسته دام Sperado

دوربین دام اسپرادو

دوربین مدار بسته دام سقفی (Dom)

دوربین مدار بسته دام Hitec

دوربین دام مدار بسته های تک

دوربین تحت شبکه IP

دوربین مدار بسته گردان آنالوگ

دوربین بولت مارک دناوو مدل BRS-99E75N

دوربین دید در شب